remont

Deptak w centrum miasta nabiera kolorytu. Wkrótce zniknie wielki problem dla przechodniów?

2024-05-16 16:02

Wkrótce ma zakończyć się modernizacja deptaku przy ul. Hawelańskiej w Gorzowie. W tej chwili trwa układanie kostki wokół Studni Czarownic, a także montaż donic. To prawdopodobnie ostatni etap prac w centrum Gorzowa.

Na tę informację czekało wielu gorzowian, którzy dość często spacerują po centrum Gorzowa. Od kilku miesięcy deptak przy ul. Hawelańskiej był rozkopany, a to znacznie utrudniało życie mieszkańcom naszego miasta. Wkrótce to się zmieni.

Trwają ostatnie prace związane z układaniem nawierzchni w rejonie Studni Czarownic, montaż małej architektury i nowe nasadzenia drzew. 99% prac przy ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek ukończonych! - informują w komunikacie Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Tak wygląda deptak w centrum miasta na kilka dni przed końcem remontu

Oficjalnie prace mają zostać zakończone 18 maja i patrząc na ich postęp, to faktycznie wykonawca może zmieścić się w terminie. Przypomnijmy, że to dopiero pierwszy etap przebudowy ul. Hawelańskiej i Wełnianego Rynku. Całość kosztuje 6,3 mln zł.

Na razie nie ustalono nawet przetargu drugiego etapu, gdzie zakres prac ma obowiązywać od Studni Czarownic do ul. Chrobrego i Jagiełły. Wszystko zależy od decyzji nowej rady miasta.

Drogowcy wybrali wykonawcę remontu Krakowskiego Przedmieścia. Zamkną jezdnię na 8 miesięcy
Sonda
Lubisz spacerować po mieście?