Gorzów: Kwiatkowski

i

Autor: SG

Edukacja Gorzów

Dawid Kwiatkowski pojawił się w Gorzowie! Opowiedział o hejcie w III LO

2024-04-16 8:03

Co robić gdy dotyka nas hejt, jak go unikać, czy można się na niego uodpornić? O tym licealistom z gorzowskiego III LO mówił Dawid Kwiatkowski. Popularny wokalista opowiadał o swoim życiu, tym co go spotkało i czego się nauczył. Badania pokazują, że mowa nienawiści dotyka nawet 3/4 młodych ludzi.

To było niezwykłe wydarzenie dla młodych fanów Dawida Kwiatkowskiego. Artysta pojawił się w III Liceum Ogólnokształcącym i spotkał się z młodzieżą. W specjalnym wystąpieniu mówił o hejcie i o tym, jak sobie z nim radzić. Nie zabrakło przykładów, które osobiście dotknęły piosenkarza. Sala sportowa na spotkaniu z popularnym wokalistą pękała w szwach!

Należy starać się nie wchodzić, nie czytać, zamykać sobie drogi, gdzie można tego hejtu doznać. Byłem w takim momencie swojego życia, że czytałem komentarze i tym samym karmiłem swoją niepewność, jakieś niedowartościowanie. Należy tego unikać - mówił Dawid Kwiatkowski.

Młodzi gorzowianie z hejtem spotykają się na co dzień, czy to w świecie realnym czy cyfrowym. Czasami to oni są ofiarą, czasami ich koledzy i koleżanki.

Raport NASK (państwowego instytutu badawczego nadzorowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji) „Nastolatki 3.0” wskazuje, że 3/4 polskich uczniów spotkało się z jakąś formą cyberprzemocy.

Harry Potter QUIZ. Z której części książki pochodzi ten cytat?

Pytanie 1 z 10
"To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce od herbaty, nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni."