Ścieżka rowerowa

i

Autor: Rowerowy Gorzów

ROWERZYŚCI

Czy Gorzów sprzyja rowerzystom? Powstają nowe ścieżki rowerowe

2023-04-20 12:20

Jeszcze w tym roku ma powstać nowy odcinek ścieżki rowerowej, łączący ulice Koniawską i Kasprzaka. W tej chwili w Gorzowie jest już ponad 70 kilometrów ścieżek. Czy to wystarczająco, by zaspokoić potrzeby rowerzystów?

Kolejne ścieżki rowerowe w Gorzowie. Gdzie powstaną?

Gorzowscy urzędnicy podpisali już umowę z wykonawcą, który zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej nowej ścieżki rowerowej. To niewielki, ale ważny dla bezpieczeństwa komunikacyjnego odcinek łączący ulice Koniawską i Kasprzaka.

Cała niezbędna dokumentacja ma być gotowa w ciągu pięciu miesięcy. Dopiero po tym czasie będzie można ogłosić przetarg na budowę ścieżki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to będzie ona gotowa jeszcze w tym roku.

A to nie koniec, bo jeszcze w połowie marca miasto rozstrzygnęło kolejny przetarg na ścieżkę rowerową, tym razem wzdłuż ulicy Dobrej na odcinku od ul. Folwarcznej do ul. Myśliborskiej. Pojawi się tam nawierzchnia z kostki brukowej i nowe oświetlenie. Wykonawca zobowiązany jest też do wykonania nowych nasadzeń drzew i krzewów.

Czy w Gorzowie brakuje ścieżek rowerowych?

Jak informują urzędnicy: gorzowska sieć dróg rowerowych liczy już blisko 70 kilometrów. Nie da się ukryć, że z roku na rok pojawia się coraz więcej ścieżek i są one coraz lepszej jakości na co zwracają uwagę sami rowerzyści.

- Nastawienie miasta do rowerzystów zmieniło się na lepsze w perspektywie ostatnich 10 lat. Rowerzyści są zauważani przez włodarzy, co przekłada się na rozbudowę infrastruktury rowerowej, w tym również ustawianie stojaków i wiat rowerowych. Oczywiście problemem jest to, że ta infrastruktura nie jest jeszcze w pełni spójna, czyli mamy w mieście brakujące odcinki, które mogłyby połączyć istniejące drogi rowerowe - przyznali przedstawiciele inicjatywy Rowerowy Gorzów.

To właśnie między innymi Rowerowy Gorzów na bieżąco monitoruje stan ścieżek rowerowych w mieście i to na ich wniosek powstaje wspomniana wcześniej ścieżka przy ul. Dobrej. A to dobra wiadomość, bo oznacza, ze urzędnicy na bieżąco reagują na potrzeby rowerzystów.

Wydarzenia rowerowe w Gorzowie. Zbliża się Eko-Masa Rowerowa

Oprócz budowania nowych ścieżek w mieście cyklicznie organizowane są wydarzenia zachęcające do aktywności rowerowej. Najbliższe zaplanowano już na sobotę (22.04). To właśnie wtedy odbędzie się Eko-Masa Rowerowa, w której mogą wziąć udział wszyscy chętni rowerzyści. To tradycyjna impreza organizowana kilka razy do roku w okresie wiosenno-letnim.

Rowerzyści wystartują w sobotę (22.04) o godzinie 10:00 z Parku Górczyńskiego. Impreza połączy się z innym przypadającym na ten dzień wydarzeniem, czyli akcją Wymień Odpady na Kulturalne Wypady, organizowaną w związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi.

Sonda
Lubisz jeździć na rowerze?
Drogowcy wyremontowali rondo i zapomnieli dokończyć drogę dla rowerów? Kierowcy głupieją przez oznakowanie