Miasto Gorzów, zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva.com

BEZPIECZEŃSTWO

Czy Gorzów jest niebezpiecznym miastem?! "Ludzie boją się wychodzić". Jest aż tak źle? Opinia mieszkańców

2023-08-20 14:44

Kilka dni temu zapytaliśmy naszych czytelników i obserwatorów o to, czy czują się bezpiecznie w Gorzowie. Ich opinie są niemal jednoznaczne i mówią tylko o jednym. Czy Gorzów to bezpieczne miasto do życia? Więcej w naszym poniższym materiale.

Znacznie mniej przestępstw w Gorzowie

W Gorzowie znacznie spadła przestępczość. W 2022 roku gorzowska policja stwierdziła dokładnie 3802 przestępstw. Jest to aż 35,5 proc. mniej niż w 2021 roku. Z kolei jeśli chodzi o ruch drogowy, to mieliśmy 31 wypadków i 1684 kolizji. Te liczby są również mniejsze w porównaniu do 2021 roku.

Czy Gorzów to bezpieczne miasto?

Dane są jasne, ale jak to się ma w praktyce? Głos mają sami mieszkańcy, którzy są niemal jednomyślni. Gorzów, to bezpieczne miasto i nie czują się tutaj zagrożeni. Wyjątkiem może być sytuacja po zapadnięciu zmroku, ale w Gorzowie, jak i w innych miastach, sytuacja jest podobna, czyli trzeba być uważnym.

- Bezpieczne miejsca są za dnia, a niebezpieczne po zmroku. Ludzie boją się wychodzić, ale nie tylko w Gorzowie, ale również w innych miastach - napisała pani Małgorzata.

Nowe sygnalizatory mają poprawić bezpieczeństwo na rondzie Sybiraków w Łodzi
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na ulicach Gorzowa?