Zakaz wstępu do parków: Jaka kara grozi? Czy można spacerować?

i

Autor: Pixabay

Czy będziemy łamać zakaz wychodzenia? W przyszłym tygodniu 20 stopni i bezchmurne niebo

2020-04-01 10:27

Rząd wprowadził wczoraj kolejne obostrzenia w tym zakaz wstępu do parków i zakaz wychodzenia z domu dla osób poniżej 18 roku życia bez pełnoletnieniego opiekuna. Tymczasem nadchodzi wiosna i temperatury w okolicach 20 stopni. Czy czekają nas masowe przypadki łamania zakazu?

Rząd wprowadził wczoraj kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Od teraz poruszać się po ulicach można tylko w pojedynkę za wyjątkiem rodzin. Wymogiem koniecznym jest za to utrzymywanie 2-metrowego odstępu.

Osoby poniżej 18 roku życia mogą przybywać tylko z drugą osobą dorosłą poza miejscem zamieszkania. Ograniczono dostęp do parków, plaż i bulwarów. Zakazano też korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich.

Nadchodząca wielkimi krokami wiosenna pogoda może sprawić, że te ograniczenia będą jeszcze bardziej dotkliwe. W przyszłym tygodniu spodziewamy się temperatury dochodzącej do 20 stopni oraz prawie bezchmurnego nieba.

Kusząca perspektywa, ale tej pokusie będziemy musieli się oprzeć. Za złamanie zakazu i spacer po parku mogą nas czekać spore kary. Policja od dziś regularnie patroluje miejsca objęte zakazem. Lepiej zostać w domu!

Zakaz wychodzenia z domu. Co można, a czego nie można robić? Sprawdź, czy wiesz!

Pytanie 1 z 10
Ile osób może od 25 marca MAKSYMALNIE jechać jednym autobusem?