gorzów: inneko aed

i

Autor: kb

Inneko AED Gorzów

Czterema już można ratować życie, kolejne mogą pojawić w przyszłości

2023-06-29 13:34

Od nieco ponad tygodnia gorzowianie mogą korzystać z defibrylatorów rozmieszczonych w mieście. Sprzęt zakupiony przez spółkę Inneko i gorzowski magistrat może się okazać na wagę złota w sytuacjach nagłego zatrzymania krążenia.

Urządzenia są intuicyjne w obsłudze, poprowadzą nas przez całą procedurą krok po kroku w języku polskim. Z pojawienia się zestawów AED zadowolony jest prezydent Gorzowa - Jacek Wójcicki:

Cieszę się, że Inneko w tak odpowiedzialny sposób podchodzi do swoich usług, które świadczy na rzecz mieszkańców. Nie tylko wywiązuje się z tych zadań, które ma w statucie, ale również robi działania dodatkowe, które są bardzo istotne z punktu widzenia mieszkańców - mówi.

Możliwe, że na czterech urządzeniach się nie skończy, dodaje prezes spółki Inneko, Łukasz Marcinkiewicz:

Zobaczymy, jak przyjmą się te urządzenia. Jest szansa na to, że komuś to życie uratujemy. Być może w przyszłości będzie jeszcze większa ilość defibrylatorów.

W Drawsku Pomorskim powstał teledysk propagujący pierwszą pomoc i ratownictwo

Defibrylatory znajdują się przy ulicach Targowej, Teatralnej, Podmiejskiej i Żwirowej. Ich lokalizację łatwo sprawdzić wpisując w wyszukiwarce internetowej: lokalizacja aed - mapa.

Jak pomóc tonącemu? Prawda i fałsz

Pytanie 1 z 10
Oceń realnie swoje możliwość. Nie umiesz pływać - nie wchodź do wody