Czterech gorzowian pojechało w Polskę. Wszystko na leczenie małej Oliwii

i

Autor: Zakręceni dla Oliwii / Facebook.com

akcja charytatywna

Czterech mieszkańców przejedzie 1500 kilometrów! Wszystko w szczytnym celu

2024-06-25 15:25

Czterech gorzowian w poniedziałek rano wyruszło w niesamowitą podróż po Polsce na... rowerach! Wszystko w szczytnym celu. Ma to związek z akcją charytatywną dla Oliwii, która wlczy o powrót do zdrowia po bardzo wczesnym urodzeniu się.

Oliwia urodziła się aż 3.5 miesiąca za wcześnie i nie ważyła nawet kilograma. Wszytko przez krwiak, który rozwijał się w macicy i konieczny był przyspieszony poród.

Gdy córka pojawiła się na świecie, rozpoczęła się lawina tragicznych wydarzeń, której konsekwencje towarzyszą nam do dziś. W wodach płodowych rozwijało się zakażenie. Już od pierwszych chwil Oliwia walczyła z sepsą, która doprowadziła do niewydolności wielonarządowej. Nasze maleństwo spędziło pół roku na OIOM- ie. Nie da opisać się słowami, strachu, który nam wtedy towarzyszył. - piszą rodzice w specjalnie zorganizowanej zbiórce na leczenie Oliwii.

Ze względu na to, że Oliwia urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – kraniosynostozą, po opuszczeniu szpitala musiała przejść dwie operacje rekonstrukcji czaszki. W przyszłości będzie trzeba je powtórzyć. Bez nich mózg naszej córeczki nie miałby miejsca, żeby rosnąć. Ciężko nam znieść, że tak mały człowiek, musi doświadczać nieustannego bólu. Każdego dnia łamie to nasze serca. Nieustannie wykonujemy ogrom pracy. Jest ciężko, ale nie poddajemy się. Ilość terapii, na które uczęszczamy, wypełnia po brzegi każdy nasz dzień. Towarzyszące nam zmęczenie znika, gdy widzimy efekty naszej pracy. Miesięcznie kosztuje nas to około 10 tysięcy złotych, a czasem więcej – czytamy w opisie zbiórki.

Akcja charytatywna w CSK w Lublinie. Zbierali pieniądze dla „Oliweczki Truskaweczki” walczącej z SMA

Przejadą prawie 1500 kilometrów dla małej Oliwki!

Mateusz Wardziak, Marcin Kupiec, Piotr Walczak, Patryk Nowakowski. To oni w poniedziałkowy poranek rozpoczęli podróż po Polsce. Na swojej trasie odwiedzą między innymi Wrocław, Kraków, Łódź, czy Poznań. Ich zmagania możecie śledzić TUTAJ.

Jeśli chcielibyście wesprzeć wpłacić pieniądze na leczenie małej Oliwki, to jest zorganizowana specjalna zbiórka pieniędzy. Wystarczy kliknąć TUTAJ. Na ten moment zebrano ponad 85 tys. zł!

Akcja charytatywna MotoMikołaje w Krakowie 2023
Sonda
Bierzesz udział w akcjach charytatywnych?