cybinka bocian w kominie 1

i

Autor: OSP Cybinka/facebook.com Cały i zdrowy uratowany bocian.

Cybinka: Bocian wpadł w kłopoty, a dokładnie do... komina!

2022-07-05 15:17

Zwierzęciu pomogli strażacy. Gdyby nie oni i spostrzegawczość mieszkańców Cybinki, gmina Słubice, byłoby niebezpiecznie. Ptak mógłby nie przeżyć, a tak trochę osmolony cieszy się wolnością.

Mieszkańcy Cybinki we wtorkowy poranek (5.07) zauważyli, że bocian znalazł się w tarapatach i sam z nich nie wyjdzie. Przed godz. 6 zaalarmowali strażaków. Ptak utknął w kilkunastometrowym kominie na terenie nieczynnego zakładu stolarskiego przy pl. Limanowskiego w Cybince. Na ratunek wyruszyli strażacy z trzech jednostek.

cybinka bocian w kominie 2

i

Autor: OSP Cybinka/facebook.com W akcji brało udział kilkunastu strażaków.

Jak napisali na facebooku z OSP Cybinka- po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dokonaniu rozpoznania bociana wyciągnięto przez wyczystkę. To miejsce w kominie, gdzie zbiera się sadza, wyposażone w drzwi. Bocian wyszedł z opresji cało.

Uwolniony ptak, chwilę odpoczął, łykną wodę, rozpostarł skrzydła i szczęśliwy odleciał. Czasami natura potrzebuje naszej pomocy, a jak mówią strażacy - każde życie zasługuje na ratunek.

Film "ELVIS" - co było prawdą, a co fikcją? 10 FAKTÓW I MITÓW | To Się Kręci #10

QUIZ: „Oł ekskjuzmi”, którędy nad morze w Szczecinie, czyli wakacje z przymrożeniem oka. Sprawdź ile wiesz o popularnych kurortach

Pytanie 1 z 10
Na początek wizyta w biurze podróży. Prosta sprawa – proszę o oferty na wakacje ol exkujzmi w Huragandzie. Co klient ma na myśli?