JEZIORO

Cud natury ukryty tuż za zachodnią granicą! Jezioro Eibsee robi furorę! Zobaczcie na te zdjęcia

2024-05-22 8:32

Planując wakacje, często myślimy o wyjazdach na południe Europy, gdzie przyciągają nas piękne plaże w Chorwacji, Grecji i Hiszpanii. Tymczasem mamy tuż obok niezwykłą perełkę, którą oferują nasi zachodni sąsiedzi. Jezioro Eibsee w Bawarii zapewnia relaks w otoczeniu niezwykłych widoków.

Dla wielu z nas odpoczynek nad wodą jest ulubioną formą relaksu, zwłaszcza gdy słońce mocno praży. Spędzając czas nad rzeką, morzem lub jeziorem, możemy w dowolnej chwili schłodzić się w wodzie lub po prostu delektować się widokiem krystalicznej wody z naszego koca. Nie trzeba jednak podróżować do ciepłych krajów, aby doświadczyć tych luksusów. Zachwycające widoki znajdują się po zachodniej stronie granicy, dokładnie w Niemczech.

Kiedy myślimy o luksusowych wakacjach, często wymieniamy egzotyczne miejsca jak Bali, Malediwy czy Seszele. Jednak podróż na inny kontynent po przystępnej cenie może być trudna, a nie zawsze mamy tyle wolnego czasu. Chociaż nie znajdziemy tu palm, istnieje budżetowa alternatywa dla rajskich wysp, która mieści się w Bawarii i przyciąga ogromną liczbę turystów.

Gdzie znajduje się jezioro Eibsee?

Jezioro Eibsee leży blisko granicy z Austrią, tuż pod najwyższym szczytem niemieckich Alp, czyli Zugspitze. Czym się charakteryzuje? Jego największą zaletą jest krystalicznie czysta woda o zielono-turkusowym odcieniu. Jednak zdjęcia nie oddają całego piękna tego miejsca. Położenie na trawie wokół jeziora gwarantuje niesamowite widoki na góry i iglaste lasy. W takim otoczeniu można naprawdę wypocząć, wsłuchując się w uspokajające dźwięki natury.

Oprócz kąpieli w jeziorze i leniwego wypoczynku na kocy lub leżaku, nad jeziorem Eibsee znajdziemy wiele innych atrakcji. Możemy wypożyczyć sprzęt wodny, takie jak popularne deski SUP (Stand Up Paddleboard), lub pływać na dmuchanych materacach, ciesząc się otaczającym nas pięknem.

Zobaczcie na te CUDOWNE zdjęcia!

W sezonie letnim oferowane są także 25-minutowe rejsy łodzią elektryczną, co stanowi doskonałą opcję dla tych, którzy niekoniecznie chcą się kąpać, ale chcą podziwiać malownicze widoki. Przewodnik towarzyszący wycieczce chętnie podzieli się historią tego miejsca i ciekawostkami, które zaskoczą naszych towarzyszy podróży.

Jak dojechać z Polski nad jezioro Eibsee?

Nie jest to trudne. Możemy wybrać się tam pociągiem, dojeżdżając do Monachium, a stamtąd kontynuować podróż lokalnym transportem. Istnieje również autobus kursujący z miejscowości Garmisch-Partenkirchen, do której możemy dojechać pociągiem z Monachium. Z tej samej miejscowości kursuje także kolejka zębata, która zabierze nas nad Eibsee. Jeśli preferujemy podróż samochodem, autostrada A95 w Niemczech poprowadzi nas w kierunku jeziora. Należy jednak liczyć się z długą podróżą, ponieważ Bawaria znajduje się na południu kraju.

Jezioro Słoneczne w Szczecinie poważnie zanieczyszczone
Sonda
Czy widząc te zdjęcia wybierzesz się nad jezioro Eibsee?