JEZIORO

Cud natury kilka minut od Gorzowa! Jak dojechać nad jezioro Grabino?

2024-05-13 8:42

W ostatnich tygodniach przedstawiamy wam jeziora, które są umiejscowione wokół Gorzowa Wielkopolskiego. Niesamowitych akwenów w okolicach miasta nie brakuje. Czas na kolejne jezioro, ale o tym poniżej.

To jezioro przyciąga mieszkańców Gorzowa i turystów! Jak dojechać nad Jezioro Grabino?

Jezioro Grabino, zwane Gołębim, bo o nim mowa, znajduje się na terenie Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego , kilka kilometrów za Kłodawą , około 700 m w lewo od drogi z Gorzowa do Barlinka.

Jest tam niewielka dzika plaża, miejsce na ognisko, drewniana wiata i kilka stolików. Jezioro jest dość głębokie – maksymalnie 16 m. Zasilane niewielkim ciekiem wodnym z rejonu Mszańca i wodami opadowymi, posiada urokliwy odpływ o nazwie Grabinka. Grabinka zasila Kłodawkę, ta z kolei wpada do Warty. Ładnie położone w otoczeniu lasów jeziorko ma jeszcze jeden atut - opisuje akwen współpracujący z naszą redakcją fotograf, Grzegorz Walkowski. Zobaczcie zdjęcia jeziora jego autorstwa w poniższej galerii!

Nadleśnictwo Kłodawa poprowadziło wzdłuż jego zachodniego brzegu leśną ścieżkę edukacyjną. Nie jest specjalnie długa (2,3 km) za to wyposażona w ławki, kosze na śmieci i tablice z różnymi ciekawymi informacjami o życiu lasu.

Jezioro w Dąbiu koło Zielonej Góry
Sonda
Często odwiedzasz jeziora w województwie lubuskim?