JEZIORO

Cud natury dla płetwonurków niedaleko Gorzowa. Jak dojechać nad Jezioro Lubikowskie?

2024-05-22 8:32

Jezioro Lubikowskie, bo o nim mowa, jest jednym z najczęstszych wyborów Lubuszan i przyjeżdżających turystów. Leży na pagórkowatym terenie Bruzdy Zbąszyńskiej. Znajduje się ono na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Jak tam dojechać z Gorzowa i jak wygląda to jezioro? Koniecznie sprawdźcie poniższą galerię zdjęć autorstwa Grzegorza Walkowskiego.

Czym charakteryzuje się Jezioro Lubikowskie?

Ze względu na czystą wodę, o dużej przejrzystości i urozmaicone dno, jezioro to doskonale nadaje się do nurkowania. Przy jeziorze atrakcyjny folwark wczasowy Amalia. Zobaczcie koniecznie na zdjęcia Grzegorza Walkowskiego!

W 2019 roku Jezioro Lubikowskie zostało wskazane przez Europejską Agencję Środowiska za jedno z najczystszych jezior w Lubuskim.

Jezioro Lubikowskie Zajmuje powierzchnię 314,7 ha, oferując doskonałe warunki do wypoczynku nad krystalicznie czystą wodą. Jest to największe i najgłębsze jezioro tego Parku. Maksymalna głębokość jeziora to 35,5 metra. Średnia głębokość wynosi 10,9 metra. Ze względu na czyste wody o dużej przejrzystości i urozmaiconym dnie, jezioro to jest często odwiedzane przez płetwonurków - czytamy na portalu ziemialubuska.pl.

Jak dojechać nad Jezioro Lubikowskie z Gorzowa?

Jeśli ktoś chce dostać się nad Jezioro Lubikowskie, to należy z Gorzowa wyjechać na drogę ekspresową S3 w kierunku Zielonej Góry. Później należy zjechać na drugim zjeździe na drogę krajową nr. 24 w kierunku Poznania i dojechać aż do miejscowości Przytoczna. Tam będzie drogowskaz do miejscowości Lubikowo. Podróż trwa około 45 minut. Faktycznie, nie jest to krótka trasa, ale warto się wybrać nad ten akwen!

Jezioro w Dąbiu koło Zielonej Góry
Sonda
Czy wybierzesz się nad Jezioro Lubikowskie?