Gorzów: muzeum

i

Autor: SG Złoty wisiorek z przełomu I i II wieku odkryty przy ul. Szkolnej.

Co skrywa Gorzów? Zobaczycie to na wystawie archeologicznej w muzeum

2022-12-08 16:05

To co zobaczymy na wystawie w muzeum Spichlerz, to tylko wycinek tego, co odkryli archeolodzy, ale ten najbardziej spektakularny. Monety od średniowiecza do współczesności, złote i srebrne ozdoby, ceramika, a także akty erekcyjne odnalezione pod pomnikiem Mickiewicza.

Złoty wisiorek z II wieku, ​kostka do gry z XIII wieku, średniowieczne naczynia i monety. To wszystko i dużo więcej można zobaczyć na wystawie w gorzowskim Spichlerzu. To wynik działań archeologów gorzowskiego muzeum na inwestycjach miejskich prowadzonych w ostatnich latach. Gorzowianie mogą zobaczyć co udało się wydobyć z ziemi, a także to, co trzeba było tam pozostawić. Na wystawie są przedmioty datowane od epoki kamiennej do współczesności. Uzupełniają to liczne zdjęcia z wykopalisk. W gablotach znalazł się zaledwie wycinek tego co odkryli archeolodzy.

Gorzów: muzeum

i

Autor: SG

Samych skorup, a z tym kojarzony jest archeolog, jest ponad 100 tys. Na wystawie mamy tylko wybrane epizody z dziejów miasta. Nie wszystko jest materiałem ekspozycyjnym. Archeolog zachwyca się skorupą wielkości paznokcia, ale dla przeciętnego oglądającego ta skorupa nie niesie takich emocji - mówi Stanisław Sinkowski, kurator wystawy.

Gorzów: muzeum

i

Autor: SG

Wystawę "Kolejny wiek z archeologią" będzie można zwiedzać do marca.

QUIZ. Podajemy tylko fragment przysłowia! Wiesz, jakiego słowa brakuje?

Pytanie 1 z 10
"Polegać jak na ..."