Kosynierów Gdyńskich Gorzów

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie

KOMUNIKACJA

Co się dzieje na Kosynierów Gdyńskich? Nowe zmiany i utrudnienia

2023-08-28 10:11

Wykonawca remontu na ulicy Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie zapowiada kolejne zmiany w oragnizacji ruchu związane z inwestycją. Już od poniedziałku (28.08) będą one obowiązywać w rejonie siedzby Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Sprawdź, jak się poruszać w tamtym rejonie.

Trwa jedna z większych miejskich inwestycji, czyli remont ulicy Kosynierów Gdyńskich prowadzony jednocześnie z przebudową sieci wodociągowej. Dla mieszkańców oznacza to spore utrudnienia i objazdy. Co rusz wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu, dlatego warto trzymać rękę na pulsie i śledzić na bieżąco postęp prac.

Zmiany w rejonie PWiK oraz IV LO

Kolejne, nowe utrudnienia obowiązują od poniedziałku (28.08). Na odcinku od ulicy Słowiańskiej (łącznik za PWiK) do wysokości wjazdu do Vectra firma Eurovia (zajmująca się remontem Kos Gdyńskich) wykonała już warstwę asfaltową na połowie jezdni. Teraz planuje rozpocząć prace na drugim pasie ruchu, który na czas prowadzonych robót zostaje zamknięty. Przejazd możliwy będzie po nowo utwardzonym pasie ruchu. Zachowany zostaje ruch jednokierunkowy z możliwością skrętu wyłącznie w prawo, w ul. Roosevelta.

Jeśli chodzi o rondo przy IV LO to wyłączona zostaje ćwiartka po północno-wschodniej stronie, czyli fragment ul. Łokietka oraz prawa część ul. Kosynierów Gdyńskich, od przebudowywanego ronda do ul. 30 Stycznia. Tutaj wykonawca rozbierze istniejącą konstrukcję jezdni, a w jej miejsce ułoży nową warstwę wiążącą.

Organizacja ruchu na ulicy Kosynierów Gdyńskich

Obecnie na Kosynierów Gdyńskich utrzymany jest ruch jednokierunkowy z możliwością przejazdu przez rondo w każdym kierunku, bez zasad ruchu okrężnego. Między ul. Estkowskiego i Łokieta zachowany został ruch dwukierunkowy.

Istnieje możliwość skrętu w prawo z ul. Łokietka w ul. Kosynierów Gdyńskich oraz skręt w lewo dla jadących od ul. Estkowskiego w ul. Kos. Gdyńskich.

Na odcinku ul. Kos. Gdyńskich od ronda do skrzyżowania z ul. Borowskiego, nadal obowiązuje ruch jednokierunkowy. Ruch dwukierunkowy funkcjonuje między ul. Borowskiego i Jagiellończyka.

Zamknięte pozostaje skrzyżowanie z ul. Bohaterów Warszawy, które wciąż funkcjonuje jako droga dwukierunkowa bez możliwości parkowania.

Zmiany Kosynierów Gdyńskich

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie

Przebudowa sieci wodociągowej. Jak idą roboty?

Pracami, prowadzonymi z ramienia PWiK, zajmuje się firma Wuprinż. Jak informuje wykonawca: zakończone zostały już roboty związane z przebudową sieci na odcinku od ul. Słowiańskiej do ul. Mościckiego.

Z kolei na odcinku od ul. Borowskiego do ul. Jagiellończyka rozpoczęła się wymiana sieci wodociągowej. Kontynuowane są także roboty na skrzyżowaniu ulic: Kosynierów Gdyńskich z Mościckiego. Na kolejnym etapie: od ul. Jagiellończyka do ul. Mościckiego trwa się rozbiórka nawierzchni.

Gorzów się zmienia! zobacz wizualizację nowego placu, który powstanie przy szpitalu

Sonda
Czy prowadzone w Gorzowie inwestycje drogowe mocno utrudniają ci poruszanie się po mieście?
Tramwajarze znów zamknęli Rondo Żaba. Duże utrudnienia dla pasażerów