Rafah Strefa Gazy

i

Autor: PAP/EPA/HAITHAM IMAD

WOJNA

Dziesiątki rannych i zabitych w Strefie Gazy. Izrael zaatakował obóz uchodźców w Rafah

2024-05-27 8:08

Jak pinformowało biuro prasowe władz Strefy Gazy: co najmniej 30 osób zginęło a dziesiątki zostało rannych na skutek niedzielnego (26.05) izraelskiego ataku na Rafah, na południu Strefy Gazy. Według innych źródeł zginęło 50 osób. Armia izraelska potwierdziła atak, który miał być wymierzony w "terrorystów Hamasu".

Masakra w obozie dla uchodźców w Rafah

Zdominowane przez Hamas władze Strefy oskarżyły w niedzielę wieczorem Izrael o dokonanie "masakry" w obozie uchodźców w Rafah, w którym przebywa ok. 110 tys. osób. Według palestyńskich medyków, izraelskie pociski uderzyły w namioty dla wysiedleńców. Na nagraniu z miejsca ataku widać ogromne zniszczenia - dodają. Lekarze poinformowali, że izraelski nalot nastąpił, po tym jak Hamas po raz pierwszy od miesięcy przeprowadził ataki rakietowe na Tel Awiw.

Izrael potwierdza atak

Armia izraelska w opublikowanym komunikacie potwierdziła fakt ataku, który miał być wymierzony "w kompleks, w którym działała znaczna liczba terrorystów Hamasu". Atak miał być przeprowadzony "na podstawie precyzyjnych danych wywiadowczych i przy wykorzystaniu precyzyjnej amunicji".

Armia przyznała, że otrzymała informacje, iż "wielu cywilów doznało uszczerbku". 

Informacje te są sprawdzane" - dodano.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył po niedzielnym posiedzeniu jego gabinetu wojennego, że "jest zdecydowanie przeciwny" zakończeniu działań wojennych w Gazie.

Zobacz też: Pożar w Wietnamie. Są ofiary

Sonda
Obawiasz się wybuchu III wojny światowej?
Śmierć Polaka w Strefie Gazy. "To nie był przypadek" Ekspert ds. Izraela Michał Wojnarowicz