Cmentarz w Janczewie

i

Autor: Screen: Google Street View

Zadłużenie

Cmentarz pod Gorzowem jest zadłużony?! Ważny komunikat gminy

2023-07-14 14:00

W ostatnich dniach z gminy Santok wybrzmiał bardzo ważny komunikat o wezwaniach do zapłaty. Czy to oznacza, że nagrobek jest zadłużony? Wszystko wyjaśniła gmina w stosownej informacji, którą przedstawiamy poniżej.

Cmentarz w Janczewie zadłużony? Jest wyjaśnienie gminy!

- Na cmentarzu w Janczewie jest ponad 100 nieopłaconych nagrobków! To wyniki kontroli jaką gminni urzędnicy przeprowadzili w miniony poniedziałek na janczewskiej nekropolii. W skali całej gminy jest jeszcze więcej. Dlatego jeśli podczas wizyty na cmentarzu, na grobie bliskiej Wam osoby zauważycie naklejkę „Wezwanie do zapłaty”, to jak najszybciej skontaktujcie się z Urzędem Gminy Santok - napisali urzędnicy.

Czy to powód do niepokoju? Okazuje się, że nie. - Uwaga! Pojawienie się naklejki na nagrobku nie zawsze oznacza zaległości w opłatach za grób. Może mieć też związek z koniecznością uzupełniania informacji w bazie danych lub ustaleniem praw do korzystania z grobu - czytamy w dalszym komunikacie.

Wszelkie wątpliwości można rozwiać telefonując pod numer 95 728 75 25 w godzinach pracy Urzędu Gminy Santok.

Urząd Gminy Santok przypomina, że każdy grób ziemny po 20 latach od pierwszego pochówku powinien być ponownie opłacony. Aktualnie (zgodnie z uchwałą Nr XXXIV/271/17 Rady Gminy Santok z dnia 11 września 2017 r.) opłata ta wynosi 100 złotych netto w przypadku grobu dziecięcego i 250 złotych netto w przypadku chowania osoby dorosłej. Po upływie 20 lat ponownie trzeba też opłacić rezerwację miejsca pochówku. Aktualny cennik opłaty za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie gminy Santok znajduje się na stronie internetowej gminy.

Znaleziono szczątki przy starym cmentarzu komunalnym w Zielonej Górze
Sonda
Często odwiedzasz cmentarze?