Zima w Lubuskiem

i

Autor: Lubuska Policja

zima

Ciężkie warunki na drogach w Lubuskiem! Ciągły apel policjantów

2023-12-03 13:31

Okres zimowy to bez wątpienia czas, który stawia największe wymagania przed wszystkimi uczestnikami ruchu. Warunki na drogach potrafią stanowić nie lada wyzwanie, pokrzyżować plany i nawet zagrażać zdrowiu oraz życiu. Lubuscy policjanci przypominają o bardzo ważnych kwestiach podczas trudnych warunków pogodowych.

Kluczowe jest, aby zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem i nie ulegać presji czasu. Pamiętajmy, że lepiej dotrzeć do celu kilka minut później niż wcale. Apelujemy również o wyrozumiałość i wzajemną ostrożność w relacji kierowca–pieszy. Poniżej znajduje się kilka wskazówek od policjantów, jak bezpiecznie dotrzeć do celu.

Drodzy kierowcy i piesi, nadszedł czas zimy! Oznacza to, że warunki na drodze są naprawdę trudne. Temperatury wahają się od dodatnich do ujemnych wartości. Słoneczne promienie mogą szybko zmienić się w deszcz lub śnieg. Szczególnie trudne są poranki.

Zima w Świętokrzyskiem. Skarżysko-Kamienna w białym puchu. Zobacz zdjęcia

W ostatnich dniach przywitał nas mroźny mróz i śliska nawierzchnia zarówno chodników, jak i jezdni. Wszyscy powinniśmy być świadomi, że teraz kluczowa jest zwiększona ostrożność. Policjanci przygotowali krótki poradnik „z życia wzięty”, jak być bezpiecznym podczas podróży.

W Szczecinie pojawiły się specjalne konstrukcje. Pomogą przetrwać zimę małym zwierzętom
Sonda
Wolisz zimę czy lato?