Policjanci z Międzyrzecza wybili szybę w pojeździe, by uwolnić dziecko

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

POLICJA

Chwile grozy w Międzyrzeczu! Kobieta zatrzasnęła dziecko w upalnym pojeździe

2023-07-18 11:30

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu przeprowadzili dramatyczną akcję ratunkową, aby uwolnić dziecko, które było zamknięte w upalnym samochodzie. Incydent miał miejsce w piątkowe, słoneczne popołudnie, 15 lipca. Co dokładnie się wydarzyło? O tym poniżej.

Niebezpieczna sytuacja w Międzyrzeczu. To mogło skończyć się tragicznie!

Kobieta, przypadkowo pozostawiając klucze do pojazdu wewnątrz, po zapięciu półtorarocznego dziecka w foteliku, spowodowała automatyczne zamknięcie samochodu, uniemożliwiając dostęp do wnętrza. Kobieta pozostała spokojna i natychmiast wezwała policjantów z Międzyrzecza, którzy byli zmuszeni podjąć natychmiastowe działania w celu uwolnienia dziecka.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce, gdy kobieta niechcący zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, pozostawiając dziecko w środku. Świadoma zagrożenia, kobieta natychmiast skontaktowała się z numerem alarmowym, prosząc o niezwłoczną pomoc.

Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie spotkali zaniepokojoną kobietę, która przypadkowo zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, pozostawiając dziecko wewnątrz. Reagując na to wezwanie, funkcjonariusze Policji bezzwłocznie przystąpili do interwencji, mającej na celu uwolnienie malucha z gorącej pułapki.

Świadomi, że wewnętrzne temperatury w samochodzie, zwłaszcza w upalne dni, mogą gwałtownie wzrosnąć, zagrażając życiu i zdrowiu osób znajdujących się w środku, policjanci byli zmuszeni podjąć natychmiastowe działania. Korzystając z pałki służbowej, szybko rozbili boczną szybę pojazdu, aby otworzyć zamknięty samochód i uwolnić dziecko. Dzięki natychmiastowej reakcji i profesjonalizmowi funkcjonariuszy, maluch został uwolniony bez żadnych obrażeń.

Policja przypomina o konieczności zachowania czujności, szczególnie w przypadkach dotyczących bezpieczeństwa dzieci. W sytuacjach, gdy kluczyki zostaną przypadkowo pozostawione w zamkniętym pojeździe z dzieckiem, zaleca się niezwłoczne zgłoszenie incydentu odpowiednim służbom. Niezależnie od tego, jak krótko dziecko pozostaje w samochodzie, niebezpieczeństwo może szybko się pojawić, zwłaszcza w okresie letnim.

Policjantka z Poznania walczy o życie! Koszmarny wypadek podczas służby
Sonda
Pochwalasz skuteczną akcję policjantów?