gorzów deptak hawelańska 1

i

Autor: materiały UM Gorzów Deptak zyska nowy blask.

Inwestycje Gorzów

Chętni na Hawelańską są. Czy tym razem uda się rozpocząć inwestycję?

2023-03-07 15:48

To już czwarte podejście do tego zadania. Ponownie zgłosiły się trzy firmy. Najniższa oferta nie przekracza 6 mln zł. Deptak i Hawelańska razem z Wełnianym Rynkiem mają być bardziej przyjazne pieszym.

Trzy firmy są chętne przebudować deptak przy Hawelańskiej. Czy tym razem się uda rozpocząć inwestycję? W spółce Gorzowskie Inwestycje Miejskie otwarto koperty z nadesłanymi ofertami. Zgłosiły się przedsiębiorstwa z Gorzowa, Świdnicy i Międzyrzecza, które złożyło najniższą ofertę opiewającą na 5 mln 900 tys zł. 7 mln zł chce firma z Gorzowa, a 6 mln 300 tys. z Świdnicy. Trwa teraz ocena złożonych propozycji.

Przypomnijmy: to czwarte podejście do tego zadania. W styczniu wybrano już nawet wykonawcę, ale firma wycofała się. Przebudowany ma być deptak, a także ul. Hawelańska i Wełniany Rynek. Ta część centrum miasta ma być przyjazna pieszym. Zlikwidowane zostaną przeszkody architektoniczne, a niemal cały obszar będzie miał jedną powierzchnię, bez progów czy zbędnych nierówności. Pojawi się mała architektura: m. in. ławki, stojaki rowerowe i więcej zieleni.

Wiedźmin - arcytrudny quiz ze znajomości sagi!

Pytanie 1 z 10
Jak zginęła Angoulême?