Policja

i

Autor: policja.gov.pl

OSZUSTWO

Chciała kupić konsolę. Została oszukana na ponad 22 tysiące złotych!

2023-03-31 10:29

Sprzedaż na portalu ogłoszeniowym nie przyniosła oczekiwanych efektów. Osoba, która wystawiła towar, miała duży dług, który został zaciągnięty przez oszustów. Przedtem oszuści wprowadzili w błąd kobietę, która nie zdawała sobie sprawy z popełnianego przestępstwa.

Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa w sprzedaży akcesoriów do konsoli do gier. Krótko po wystawieniu oferty na portalu ogłoszeniowym, kobieta otrzymała wiadomość tekstową na telefon z informacją o sprzedaży towaru i linkiem do strony internetowej, która rzekomo była wysłana przez portal.

Weszła na fałszywą stronę i straciła fortunę!

Nieświadoma oszustwa kobieta kliknęła w link, który przeniósł ją na fałszywą stronę portalu. Oszust kontaktował się z kobietą, podając się za pracownika obsługi klienta i prosił ją o weryfikację swoich danych. Niestety, oszuści wykorzystali te informacje do wzięcia kredytu i przelania pieniędzy z konta kobiety. Całkowita strata wyniosła ponad 22 tysiące złotych.

Ważny apel policjantów odnośnie wchodzenia na nieznane strony internetowe

Policjanci przestrzegają, aby dokładnie analizować linki przekierowujące na strony internetowe, ponieważ mogą być one spreparowane przez oszustów. Często adresy są bardzo podobne do oryginalnych, ale różnią się detalami. Należy bezwzględnie chronić swoje dane osobowe, numery kart, PIN-y i kody zabezpieczające. Nie powinniśmy udostępniać swoich loginów i haseł do banków, poczty elektronicznej i innych portali, na których posiadamy konta. Dzięki zachowaniu ostrożności, możemy uchronić się przed stratami, które w niektórych przypadkach sięgają wielu tysięcy złotych.

Sonda
Czy zdarzyło ci się kiedyś, że zostałeś oszukany w internecie?