Suszarka i kaloryfer

i

Autor: Canva Pro

OSZCZĘDZANIE

Chcesz oszczędzić na ogrzewaniu? Przyłóż suszarkę do grzejnika! Prosty i skuteczny trik, który robi wrażenie

2023-11-03 12:21

Jak to się mówi: "potrzeba matką wynalazków", więc nic dziwnego, że w sieci coraz częściej pojawiają się triki, które mają ułatwić nam codzienne życie. Teraz internauci odkryli rewelacyjny sposób, który pomoże zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu! Jest banalnie prosty i wystarczy do niego... zwykła suszarka. O co właściwie chodzi?

Jest coraz drożej - szukamy oszczędności

W obecnych czasach, w dobie szalejącej inflacji, podwyżek i ogólnej, trudnej sytuacji gospodarczej na świecie, staramy się szukać oszczędności gdzie tylko się da. Zwłaszcza, ze ceny praktycznie każdych usług drastycznie szybują w górę. Więcej wydajemy na zakupy w sklepie, więcej płacimy za prąd i ogrzewanie, a rachunki czasem naprawdę potrafią zwalić z nóg. Dlatego warto skorzystać z przydatnych trików, które pomogą nam trochę przyoszczędzić.

Trik z suszarką robi furorę! Pomoże obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 25 procent!

Obecnie rachunki za ogrzewanie potrafią sięgać nawet kilku tysięcy złotych - a zimy wcale nie są takie mroźne. Jest jednak sposób na to, by były nieco mniejsze. Z pomocą przychodzi zwykła suszarka.

To właśnie dzieki temu prostemu urządzeniu można obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 25 procent! Wystarczy na kilka chwil przyłożyć włączoną suszarkę do grzejnik. Po co?

Jak stwierdzili eksperci: kurz i brud gromadzący się między żebrami kaloryfera może znacznie obniżyć wydajność grzejnika. Skutkiem tego jest większe użycie energii, a w konsekwencji wyższe rachunki.

Kaloryfer trzeba więc dokładnie wyczyścić, a suszarka, emitująca strumień powietrza, będzie najefektywniejsza w wykonaniu tego zadania. Szmatką, chusteczką lub papierem nie zawsze uda nam się dotrzeć w ciasne zakamarki grzejnika, natomiast powietrze wydobywające się z suszarki skutecznie "wymiecie" wszystkie zanieczyszczenia.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Enertek International, pozbycie się kurzu i brudu z grzejnika może obniżyć rachunki nawet o 25 procent.

Gorzowski Park Kopernika w jesiennej scenerii 

Sonda
Stosujesz czasem triki znalezione w Internecie?
Horrendalne podwyżki za centralne ogrzewanie w Piasecznie. "Mam 1600 zł emerytury i płacę ponad 1000 zł za czynsz!"