Węgiel

i

Autor: OnzeCreativitijd / www.pixabay.com

WĘGIEL

Ceny węgla w Gorzowie. Sprawdź, ile zapłacisz za tonę

2023-06-05 13:58

W okresie wiosenno-letnim nie ma już potrzeby ogrzewania domów, dlatego postanowiliśmy sprawdzić ile w tej chwili trzeba zapłacić za tonę węgla. Czy można kupić węgiel po niższej cenie i wyposażyć się "na zapas" przed zimą? Sprawdź ceny węgla w Gorzowie.

Jest taniej niż zimą. Ile zapłacisz za tonę węgla w Gorzowie?

W okresie zimowym mieszkańcy ogrzewający swoje domy węglem stanęli przed nie lada kłopotem: z uwagi na światowe problemy gospodarcze, przebytą pandemię, a dodatkowo wojnę na Ukrainie, ceny tego surowca ostro poszybowały w górę. W pewnym momencie za tonę trzeba było zapłacić nawet... 4 tysiące złotych! A niektórzy na cały sezon zimowy potrzebują nawet sześciu ton.

Tani węgiel w Gorzowie

W tej chwili jest zdecydowanie taniej niż zimą. Jak dowiedzieliśmy się w składach węgla, za tonę eko groszku trzeba zapłacić około 1700/1800 zł. Węgiel jest też dostępny od ręki, wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na transport.

To rzeczywiście dużo taniej niż chociażby na początku tego roku. W tej chwili ceny podobne są do tych, które obowiązywały mieszkańców korzystających z dodatku węglowego (na podstawie tego wsparcia cena węgla nie mogła być wyższa niż dwa tysiące złotych - różnicę dopłacał rząd).

Jeśli ktoś obawia się kolejnych problemów z wysokimi cenami w najbliższym sezonie zimowym, to może kupić węgiel teraz i nie martwić się ewentualnymi podwyżkami.

Sonda
Czym ogrzewasz dom?
Węgiel w Porcie Gdańskim