Mieszkania Staszica

i

Autor: www.google.maps.pl

NIERUCHOMOŚCI

Mieszkania w Gorzowie najtańsze w Polsce! Ile zapłacisz za metr?

2023-06-01 10:48

W ostatnim czasie ceny mieszkań w całym kraju ostro poszybowały w górę. Najdroższej jest w miejscowosciach turystycznych, takich jak na przykład Międzyzdroje czy Zakopane. A w Gorzowie? Jak się okazuje gorzowianie są w wyjątkowo dobrej sytuacji, bo tutaj ceny mieszkań są... jedynymi z najniższych w Polsce! W rankingu uwzlgędniono ceny z końca I kwartału tego roku.

Najtańsze mieszkania kupisz w Gorzowie. Chociaż ceny i tak są wysokie!

Jeszcze nie tak dawno temu informowaliśmy, że ceny mieszkań w Gorzowie przerażają, ale okazuje się, że i tak są jednymi z najniższych wśród polskich miast. Tutaj za metr kwadratowy powierzchni zapłacimy mniej niż 7 tysięcy złotych, przy czym średnia cena mieszkań w kraju wynosi 7 tysięcy 661 za metr kwadratowy.

Oczywiście wszystko zależy od wielkości mieszkania, jego lokalizacji i stanu w jakim się znajduje. Najtańsze będą lokale do wykończenia lub remontu, za które można zapłacić nawet... nieco ponad 4 tysiące za metr kwadratowy. W tym wypadku trzeba się jednak liczyć z dodatkowymi kosztami prac. Wcześniej warto się więc zorientować ile w tej chwili kosztuje przeprowadzenie remontu w Gorzowie.

Najdroższe będą natomiast mieszkania wykończone, w wysokim standardzie, do których wystarczy się tylko wprowadzać i można mieszkać. W podobnej sytuacji jak Gorzów są jeszcze Zielona Góra i Bydgoszcz. Tutaj również za ceny są niższe niż 7 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Najdroższe mieszkania w Polsce. Tutaj zapłacisz nawet... 18 tysięcy złotych za metr kwadratowy!

Jak wynika z rankingu Rankomat.pl najdroższe mieszkania nie są w Warszawie czy w Krakowie, ale... w Zakopanem, Międzyzdrojach i Sopocie. W Zakopanem średnia cena za metr wynosi aż 18 tys. 950 zł! W Międzyzdrojach jest to 15 tys. 943 zł, a w Sopocie 15 tys. 694 zł za metr kwadratowy.

Dopiero na dalszych miejscach jest Warszawa, gdzie za metr kwadratowy trzeba zapłacić średnio 13 tys. 223 zł, Gdańsk, Kraków i Wrocław.

Sonda
Czy uważasz, ze ceny mieszkań w Gorzowie są wysokie?
Miały być nowe mieszkania. Przed odbiorem rażąco podwyższyli im czynsz