Mieszkanie na sprzedaż

i

Autor: Michal Jarmoluk / www.pixnio.com

MIESZKANIA GORZÓW

Ceny mieszkań w Gorzowie przerażają! Tak drogo jeszcze nie było. Ile zapłacimy za lokal?

2023-04-07 10:27

Jeśli ktoś przymierza się właśnie do kupna mieszkania to może się mocno zdziwić obserwując obecną sytuację na lokalnym rynku. Ceny są zatrważająco wysokie i nic nie wskazuje na to, że miałoby się to zmienić. W tej chwili za kawalarkę trzeba zapłacić tyle ile jeszcze parę lat temu za trzypokojowe lokum!

Ceny mieszkań w Gorzowie poszybowały w górę!

Sytuacja na całym świecie jest w tej chwili bardzo trudna. Wojna na Ukrainie, inflacja i nasilajace się problemy klimatyczne spowodowały, że wzrosły koszty zarówno utrzymania jak i chociażby materiałów budowlanych. To z kolei sprawia, że część osób, ktore planowały np. budowę domu rezygnuje z tych zamiarów i zaczyna się rozglądać za mieszkaniem. Ale i tutaj sprawa wcale nie wygląda lepiej!

Oczywiście za mieszkanie zapłacimy mniej niż za wybudowanie domu, ale nie zmienia to faktu, że ceny są bardzo wysokie i wielu osób po prostu nie będzie stać na własne M4.

Ile zapłacisz za mieszkanie w Gorzowie?

Ceny mieszkań uzależnione są zarówno od lokalizacji, wielkości i stanu samego mieszkania. Są takie osiedla, na których gorzowianie niespecjalnie chcą mieszkać (zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi), a to automatycznie generuje nieco niższe ceny. Przy czym słowo: "nieco" jest tutaj kluczowe, bo i tak są one wysokie.

Tanie mieszkanie Gorzów

Najtańsze mieszkania uda się znaleźć między innymi na Osiedlu Słonecznym. Tutaj za kawalerkę zapłacimy od 150 tysięcy złotych (chociaż to cena wyjątkowo niska, na którą rzadko uda się trafić) do nawet 300 tysięcy złotych! Im niższa cena tym gorszy stan mieszkania, więc dodatkowo trzeba uwzględnić koszty remontu, niejednokrotnie gruntownego.

Za mieszkanie trzypokojowe na Osiedlu Słonecznym, czyli takie, w którym spokojnie może zamieszkać rodzina 2+1, trzeba zapłacić od 250 tysięcy złotych (mieszkanie nieumeblowane, do odświeżenia) do nawet 450 tysięcy złotych (mieszkanie powyżej 60 m2 z ogródkiem).

Niedrogo, biorąc pod uwagę lokalny rynek, jest też m.in. na Zawarciu chociaż tam wiele mieszkań wymaga remontu i umeblowania. Za kawalerkę trzeba tu zapłacić już ponad 200 tysięcy złotych, a mieszkania trzypokojowego nie kupimy za mniej niż 300 tysięcy złotych.

Tanie kawalerki, ale w kiepskim stanie i budownictwie, uda się znaleźć także m.in. w centrum Gorzowa. Można je kupić w cenie zaczynającej się już od 125 tysięcy złotych.

Mieszkania w najlepszych lokalizacjach

Najdroższe mieszkania znajdują się na nowych osiedlach oraz takich, które zapewniają atrakcje dla rodzin i młodych ludzi. Chodzi m.in. o dostęp do przedszkoli i szkół, o place zabaw, zieleń, miejsca do wypoczynku i rekreacji, a także o dostępnosć sklepów i marketów. Jak wskazują obecne trendy najwięcej zapłacimy za mieszkanie znajdujące się na Osiedlu Europejskim czy Osiedlu Cegielnia Park przy Warszawskiej.

I tutaj zaczyna się robić "ciekawie", bo ceny w niektórych przypadkach są naprawdę przerażające!Najdroższe mieszkanie znaleźliśmy przy Warszawskiej. Za czteropokojowy, w pełni umeblowany i luksusowo wykończony apartament o powierzchni 160 m2 trzeba zapłacić... 3 200 000 zł! Z kolei znajdujący się w tym samym miejscu lokal o powierzchni prawie 78m2 kosztuje 915 tysięcy złotych!

Nie da się ukryć, że są to naprawdę wysokie ceny, ale same lokale nie wymagają już żadnego dodatkowego wkładu własnego. Na Osiedlu Europejskim ceny mieszkań dwupokojowych zaczynają się od 300 tysięcy złotych i szybują do nawet 500 tysięcy złotych. Oczywiście im większe mieszkanie tym drożej. Za gotowe lokum pięciopokojowe trzeba zapłacić nawet około miliona złotych.

Gdzie najkorzystniej kupić mieszkanie w Gorzowie?

Gorzowianie do zamieszkania często wybierają Górczyn, Manhattan, rzadziej Piaski i Staszica. To osiedla, które gwarantują bliski dostęp do placówek oświatowych oraz zapewniają szeroki wybór różnego rodzaju sklepów, marketów i knajp.

Tutaj ceny mieszkań są bardzo różne i w zdecydowanej większości zależą od stanu danego lokalu. Dwupokojowe mieszkanie na Staszica można kupić już od 250 tysięcy złotych.

Nieco drożej jest na Górczynie. Tam za kawalerkę zapłacimy nie mniej niż 200 tysięcy złotych, a za mieszkanie trzypokojowe (ale z małym metrażem - 48 m2) trzeba zapłacić nie mniej niż 260 tysięcy złotych. Ceny standardowych trzypokojowych lokali się tu od 350 tysięcy złotych.

Z mieszkaniem w Gorzowie lepiej się pospieszyć

Trzeba pamiętać, że wybór mieszkań nie jest na tę chwilę duży i trafiając na korzystną ofertę trzeba się bardzo spieszyć, bo mimo ogólnych trudności w dostaniu kredytu, mieszkania rozchodzą się w szybkim tempie. 

Sonda
Masz swoje mieszkanie czy wynajmujesz?
Piątkowska: Rachunki za prąd mogą być większe niż czynsz za mieszkanie [Express Biedrzyckiej]