Bezdomny

i

Autor: Canva Pro

POMOC

Lubuskie: Całodobowa infolinia dla bezdomnych ponownie uruchomiona. Każdy potrzebujący uzyska pomoc

2023-11-08 14:31

Wraz z nadejściem chłodnych miesięcy, wzorem ubiegłych lat, Lubuski Urząd Wojewódzki uruchomił specjalną całodobową infolinię dotyczącą osób bezdomnych. Można tam zgłosić miejsce pobytu takich osób oraz uzyskać informacje na temat placówek udzielających odpowiedniego wsparcia.

Zima to trudny czas dla bezdomnych

Okres jesienno-zimowy to wymagający czas. Temperatury spadają, robi się naprawdę zimno, a do tego często pojawiają się opady deszczu i śniegu. Taka pogoda daje się we znaki szczególnie osobom bezdomnym, które nie mają miejsca do schowania się i ogrzania. Często koczują więc na klatkach schodowych, w garażach, altankach czy pustostanach.

Niestety, niskie temperatury realnie zagrażają ich życiu i co roku słyszy się o osobach, które zmarły z wychłodzenia. Dlatego tak ważne jest, aby reagować i udzielać osobom potrzebującym niezbędnego wsparcia. Jak można to zrobić?

LUW uruchamia infolinię dla bezdomnych

Kolejny rok z rzędu Lubuski Urząd Wojewódzki uruchomił całodobową, bezpłatną infolinię, za pośrednictwem której można powiadomić odpowiednie służby o osobach bezdomnych lub zagrożonych wychłodzeniem, a także uzyskać informację o wolnych miejscach noclegowych czy ciepłym posiłku.

Każdy kto ma informacje na temat miejsca pobytu osób bezdomnych lub jest zainteresowany udzieleniem im pomocy, może zadzwonić pod numer: 800 109 160.

Tłumy przywitały nowego zawodnika Stali Gorzów

Sonda
Czy w Twojej okolicy przebywają bezdomni?
Bezdomni opanowali Domek na Jesionie na wrocławskim osiedlu