Maciej Balcar

i

Autor: Wojciech Pędzich/www.commons.wikiemdia.org ; Piotr S/www.commons.wikimedia.org CCO

KONCERT

Były wokalista Dżemu zaśpiewa w Kłodawie! Dla legendarnego zespołu grał dłużej niż Rysiek Riedel!

2024-02-27 14:40

W Kłodawie szykuje się prawdziwie sentymentalno-rcokowy koncert. Wszystko za sprawą... Macieja Balcara, wokalisty legendarnego zespołu Dżem. Artysta wyruszył w trasę promującą jego solowe albumy, a na mapie miejsc, które odwiedzi znalazła się podgorzowska Kłodawa!

Maciej Balcar w Kłodawie

Maciej Balcar to polski muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aktor teatralny i filmowy. Z wykształcenia architekt.

Przez 23 lata Balcar był wokalistą słynnego zespołu rockowego-bluesowego Dżem, w którym na początku, od 1973 roku, śpiewał znany wszystkim Ryszard Riedel, który w 1994 roku zmarł na zawał serca po długiej walce z uzależnieniem od narkotyków.

Maciej Balcar został wokalistą Dżemu w 2001 roku. W międzyczasie nagrywał też solowe albumy i do tej pory wydał ich aż sześć.

Oprócz kariery muzycznej na swoim koncie ma także role filmowe m.in. Indianera w "Skazanym na Bluesa", a także teatralne, m.in. Jezusa w chorzowskim "Jesus Christ Superstar". To nie koniec, bo udzielił również głosu w polskich wersjach piosenek do "Mustanga z Dzikiej Doliny".

Koncert Macieja Balcara w Kłodawie

Już w najbliższą niedzielę, czyli dokładnie 3. marca, Maciej Balcar pojawi się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie (ul. Jeziorna 8), gdzie wraz z zespołem zagra akustyczne wersje swoich utworów.

Utwory Dżemowe oczywiście znacie, i to bardzo dobrze, a czy znacie moje solowe dokonania? Sześć płyt wydanych w międzyczasie. Zapraszam do wysłuchania podczas koncertu" zachęca Maciej Balcar.

Koncert w sali widowiskowej GCK rozpocznie się o godzinie 18:00. Bilety dostępne w Internecie na platformie kupbilecik.pl lub biurze GOK w Kłodawie.

Tak kiedyś wyglądała Marietta Witkowska z "Hotelu Paradise" Co za powrót do formy!

Sonda
Lubisz kawałki Dżemu?
Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Danzel śpiewa po polsku! Jako Ryszard Riedel z zespołu Dżem