Ireneusz Maciej Zmora - były prezes Stali Gorzów

i

Autor: screen: youtube.com/@TelewizjaGorzowteletop

żużel

Były prezes Stali Gorzów typuje 103. Derby Ziemi Lubuskiej. Która drużyna wygra w Zielonej Górze?

2024-05-05 10:29

Już w najbliższą niedzielę ebut.pl Stal Gorzów uda się na 103. Derby Ziemi Lubuskiej. Na ten moment trudno wskazać faworyta tego pojedynku, ale chyba minimalnie faworytem są zawodnicy NovyHotel Falubazu Zielona Góra. Jak ten mecz przewiduje Ireneusz Maciej Zmora, były prezes Stali Gorzów?

57 razy Stal Gorzów zwyciężała w derbach nad Zieloną Górą. Czy w niedzielę będzie 58 zwycięstwo? Tak typuje prezes Zmora. - 44:46. Jedziemy po zwycięstwo, a wszystko rozstrzygnie się w piętnastym wyścigu – przewiduje.

Zielonogórzanie są napędzeni po bardzo waznym remisie w Lesznie. Gorzowianie zaś wygrali swój mecz z Włókniarzem Częstochowa, więc również podchodzą do niedzielnych derbów z uśmiechamy na twarzy.

Myślę, że oni tam od kilku tygodni siedzą i ostrzą noże i kije i wszystko inne. Na tym meczu będzie komplet publiczności i to będzie mecz z bardzo dużym ładunkiem emocjonalnym. Na pewno przygotowują się kibice z Zielonej Góry na to, by przywitać naszą drużynę i naszych kibiców. Tam jest gwarancja tego, że będzie dużo emocji nie tylko na torze, ale również na trybunach – podkreśla Zmora na antenie Telewizji Gorzów.

Tak wyglądał mecz Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa na naszych zdjęciach

Falubaz swoim występem w Lesznie pokazał, że nie będą chłopcami do bicia, ze tanio skóry nie sprzedadzą i wynik meczu w Zielonej Górze jest sprawą otwartą. Obie drużyny mogą myśleć, że wyjdą zwycięsko z tego pojedynku – skomentował.

Były prezes Stali Gorzów wskazał najsilniejsze ogniwa Falubazu

Od początku sezonu widać gołym okiem, kto nim jest. To oczywiście Jarosław Hampel. Sęk w tym, że zielonogórzanie nie mają drugiego lidera z prawdziwego zdarzenia. - Jarosław Hampel jest liderem tej drużyny i mocna druga linia. To siła Falubazu. Nie mają jednak przysłowiowego "kozaka" do 15. biegu. Myślę, że tutaj liderami Stal jest mocniejsza od Falubazu – uważa Ireneusz Maciej Zmora.

Na pewno gdyby ten mecz był w Gorzowie to byłbym spokojny o wynik. Tutaj to się może różnie wydarzyć. Przy pełnych trybunach, to tu nie chodzi o miejsce w tabeli, ale o prestiż, kto z kogo będzie śmiał się, szydził i dokuczał do rewanżu, to ciśnienie przeniesie się z trybun do parku maszyn i na tor. To będzie pojedynek o wysokim napięciu energetycznym – podkreślił.

Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie
Sonda
Kto wygra Derby Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze?