Galeria z meczu ebut.pl Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno

i

Autor: Janek Pańczyszyn Fotografia Kibice Stali Gorzów

SĄD

Były prezes Stali Gorzów ma kłopoty! Pojawiły się nowe informacje

2023-08-29 15:28

Prokuratura Regionalna w Warszawie złożyła w sądzie akt oskarżenia przeciwko czterem jednostkom podejrzanym o popełnienie przestępstwa "prania brudnych pieniędzy". W gronie oskarżonych znajduje się Marek G., były prezes klubu żużlowego Stal Gorzów - poinformowała PAP. Jeszcze tego samego dnia pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. Jakie? O tym poniżej.

Prokuratura Regionalna w Warszawie złożyła akt oskarżenia przeciwko czterem osobom podejrzanym o popełnienie przestępstwa "prania brudnych pieniędzy". Dokument ten został przekierowany do Sądu Okręgowego w Poznaniu 10 sierpnia. Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę prasową Prokuratury Regionalnej, prokurator Aleksandra Skrzyniarz, wśród oskarżonych znajduje się Marek G., były prezes klubu żużlowego, który równocześnie prowadził firmę zajmującą się usługami finansowymi, w tym wymianą walut obcych za pośrednictwem internetu.

Badania przeprowadzone przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Urzędem Celno-Skarbowym w Olsztynie wykazały, że w latach 2016-2019 Marek G. w Poznaniu w porozumieniu z trzema innymi osobami przyjął na konto bankowe swojego kantoru wymiany walut kwotę nie mniejszą niż 68,3 mln złotych.

A jeśli już o Stali Gorzów mowa, to w poniższej galerii znajdziecie potencjalne nazwiska, które mogą dołączyć do gorzowskiego zespołu w sezonie 2024. Ciekawi? Sprawdźcie!

"Wszyscy oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, jak również złożyli wnioski o wydanie wyroków skazujących ich na kary pozbawienia wolności oraz grzywny. Wniosek obejmujący Marka G. przewiduje konieczność orzeczenia przepadku równowartości korzyści majątkowej w kwocie 685 tys. złotych" - podkreśliła z kolei prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Nowe informacje ws. byłego prezesa Stali Gorzów

Jak informuje Kamil Siałkowski z gazeta.pl, przed Markiem G. jeszcze osiem miesięcy bezwzględnego więzienia. Były prezes Stali Gorzów złożył - za zgodą prokuratury - wniosek o wydanie wyroku: 1 roku i 4 miesięcy więzienia, 220 tys. zł grzywny i 685 tys. zł przepadku korzyści – pisze dziennikarz.

Wyrok Sądu- Rok więzienia za zabicie człowieka