Budynek po byłym Tesco w Gorzowie

i

Autor: akl Budynek po byłym Tesco w Gorzowie

Budynek po Tesco już nie straszy. Ruszyła budowa parku handlowego

2022-11-29 11:30

Przez prawie 25 lat był tam market Tesco - przez długi czas jedyny i najbardziej popularny sklep w mieście. Odwiedzały go tłumy. Teraz trwa tam remont, a za rok budynek znów zapełni się klientami. Nie będzie to jednak market, ale popularny w ostatnim czasie park handlowy

Parki handlowe zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu w czasach pandemii. Dlaczego? Galerie handlowe były zamknięte, a sklepy, które miały osobne wejścia, mogły funkcjonować. Tak właśnie wyglądają nowoczesne parki handlowe. Nie ma wspólnej powierzchni, pod dachem, są osobne wejścia z zewnątrz. Tak właśnie będzie przy Górczyńskiej, w miejscu, gdzie kiedyś był jeden wielki hipermarket.

Obiekt już został podzielony na kilkanaście różnych sklepów. Komercjalizacja trwa już od roku, ale inwestorzy parku handlowego S1 nie chcą jeszcze zdradzać jakie sklepy ostatecznie tam znajdziemy. Więcej szczegółów będzie podawanych w pierwszym kwartale 2023 roku.

Sama przebudowa ma zakończyć się 30 września 2023 roku, a obiekt ma zostać otwarty przed świętami Bożego Narodzenia. W budynku pod dawnym Tesco przez kilka miesięcy mieścił się też magazyn z darami dla uchodźców z Ukrainy.

Czy dobrze pamiętasz słodycze z lat 80. i 90.?

Pytanie 1 z 10
Pierwsze chrupki kukurydziane o smaku czekoladowym nazywały się: