szpital oiom 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Nowy szpitalny pawilon.

Budynek OIOM-u już stoi. Jakie kolejne prace w gorzowskim szpitalu?

2020-04-09 18:32

Nowy pawilon widoczny jest z daleka. Gotowe są piętra i piwnica. Praca wre i jak zapewnia zarząd lecznicy obiekt powinien być gotowy w kwietniu przyszłego roku.

Prace przy Dekerta jeszcze potrwają jakiś czas. Aktualnie więcej robót czeka wewnątrz budynku, choć na zewnątrz położone zostaną tynki i elewacja. Gotowe są otwory okienne, w których niedługo pojawią się szyby.

- W środku specjaliści skupia się na instalacjach: elektrycznej, sanitarnej i gazów medycznych. Budowa idzie zgodnie z harmonogramem, a nawet ciut go wyprzedza. Pogoda nam sprzyja – wyjaśnia Agnieszka Wiśniewska, rzecznik lecznicy.

szpital oiom 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Dźwig robi wrażenie.

Wcześniej na placu budowy toczyły się prace na wysokościach. Używano do nich dźwigu, który przenosił ogromne i ciężkie elementy. W budynku działać będzie intensywna terapia, hematologia oraz Bank Komórek Macierzystych.

Przypomnijmy - gorzowscy pacjenci nie będą musieli korzystać z ośrodków w Szczecinie czy Poznaniu. Liczba miejsc zwiększy się z dwunastu na dwadzieścia dwa. Inwestycja kosztuje 44 miliony złotych, 18 milionów pochodzi od marszałka lubuskiego.