narkotesty

i

Autor: foto. lubuska policja

Brałeś nie jedź. Lubuska policja ma nowe narkotesty i nie zawaha się ich użyć

2020-07-09 14:43

Policjanci otrzymali urządzenia typu "DrugWipe 6 S", które służą do badania głównych grup narkotyków zawartych w ślinie.

Narkotesty przekazał policji marszałek lubuski. W sumie jest to 140 nowych testów. Z doświadczenia i opinii policji wynika, że te narkotesty są najbardziej praktyczne i przedstawiają rzeczywiste wyniki w trakcie badania. Umożliwiły one wyeliminowanie z ruchu potencjalnych sprawców zdarzeń drogowych. Nowy sprzęt trafi do jednostek terenowych policji i będzie wykorzystany podczas rutynowych kontroli na lubuskich drogach.

To nie jedyne narzędzia w arsenale policji do walki z problemem narkotyków. Niedawno funkcjonariusze zaprezentowali też walizkę edukacyjna pełną ....narkotyków. Tyle, ze nie prawdziwych. W środku znajdują się atrapy najpopularniejszych środków odurzających od marihuany poprzez amfetaminę , lsd po heroinę i kokainę. Są też urządzenia do domowej produkcji narkotyków. Można też znaleźć z pozoru niewinne przedmioty, w których często ukrywane są niedozwolone substancje, np. bateria ze specjalnym schowkiem. Po co to wszystko?

Mówi Artur Chorąży z Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie:

Policjanci z walizka pełną narkotyków odwiedzają szkoły i placówki edukacyjne żeby zawartość walizki pokazać nauczycielom i rodzicom.

Testy do policji Multi Select 2020. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 20
Chętnie czytam czasopisma techniczne
Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta