Bisz i Clamaran na Wartowni

i

Autor: Kasia Dobucka ; Anastas91 / www.commons.wikimedia.org oraz Wartownia / Facebook.com

KONCERTY

Bisz i Clamaran na gorzowskiej scenie! Do tego joga i warsztaty. Imprez na Wartowni ciąg dalszy

2023-08-03 12:30

Z przytupem rozpocznie się drugi miesiąc letnich imprez na Wartowni w Gorzowie. Tym razem na scenie pojawi się Bisz - raper i poeta. A to tylko jedna z zaplanowanych atrakcji. Koncertów będzie więcej, a przed imprezami pod sceną można bedzie wziać udział w warsztatach rękodzielniczych czy gimnastyce na dobry dzień. Sprawdźcie dokładnie, jakie atrakcje szykują się na najbliższy weekend.

W wakacje w Gorzowie nie ma nudy! Świadczą o tym dobitnie imprezy organizowane w każdy weekend na gorzowskiej Wartowni - niezwykłym miejscu zlokalizowanym na nadwarciańskich błoniach. I tym razem szykuje się szereg atrakcji, które rozpoczną się już w piątek (04.08). Będzie muzycznie i edukacyjnie!

Wartownia w Gorzowie - harmonogram imprez na weekend 04-06.08.2023

Piątek:

19:00 - 02:00 - Vkie (scena główna)

Vkie to artysta pochodzący z Mikołowa, który nieprzerwanie zasila polską scenę od 2015 roku. Początkowo znany jako WKSH oraz Liha. Wyróżnia się własnym wypracowanym stylem oraz niepowtarzalnym brzmieniem. Na jego kanale znajdziemy mnóstwo świeżej muzyki, a materiału ciągle napływa. Często możemy usłyszeć go gościnnie u takich osób jak schafter, Wiktor z WWA i innych.

Line up:

 • Vkie
 • DJ Emes x DJ Nambear
 • BARTKY13 x Artysta Nieznany // RICARDO

19:00 - 02:00 - Kuba Sojka i Jurek Przeździecki (namiot)

Ten duet to polska czołówka muzyki elektronicznej. Jurek Przeździecki znany jest z niszowych i eksperymentalnych produkcji, które zostały dostrzeżone na całym świecie. Opracował autonomiczną wizję bezkompromisowej i dopracowanej w produkcyjnych szczegółach elektroniki. Ta droga doprowadziła go do wydawnictw w najlepszych labelach świata – Cocoon, Synewave, Recognition, Affin czy TRIP.

Kuba Sojka to bez wątpienia jeden z najbardziej uzdolnionych producentów na naszej rodzimej scenie elektronicznej. Dał się poznać jako rewelacyjny live performer, ale także uzdolniony wykładowca, który przekazuje swoją wiedzę w Szkole Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu. Jako jeden z nielicznych polskich artystów wystąpił w Berghain / Panorama Bar.

Line up:

 • Kuba Sojka i Jurek Przeździecki
 • Andy K
 • Refill

Sobota:

19:00 - 02:00 - Antoine Clamaran i Neevald (scena główna)

Antoine Clamaran jest pionierem i ambasadorem francuskiej sceny housowej. Jego eklektyczny styl charakteryzujący się mocnymi i buntowniczymi bitami zagrzewa do zabawy miliony fanów. Aktualnie Clamaran jest rezydentem w dwóch największych paryskich klubach: Les Bains Douches i Le Queen. Można go także usłyszeć w cotygodniowym programie na antenie najlepszej housowej radiostacji FG Paris.

Supportować go będzie NEEVALD - najbardziej rozpoznawalna dj'ska house marka w Polsce. Rezydent Ibizy. Stały gość najważniejszych eventów w Polsce.

Line up:

 • Antoine Clamaran
 • Neevald
 • Qusi
 • Alex Deacon

Namiot: Mikusinskee

Niedziela:

10:00 - 11:00 - Joga nad Wartą

Jak co niedzielę nad Wartą, na trawie wśród drzew i w okolicy rzeki odbędą się zajęcia z jogi, które poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. W zajęciach może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i umiejętności. Wystarczy wygodnie się ubrać, wziąć ze sobą koc, matę lub duży ręcznik i udać się na nadwarciańskie błonia.

12:30 - 14:30 - Warsztaty artystyczne z Pracownią Dzikiej Wyobraźni

To zajęcia dla dzieci, podczas których będą mogły tworzy, konstruować, malować, brudzić się i doświadczać sztuki!

16:00 - 19:00 - Targi Rękodzieła

Kiermasz lokalnych twórców, artystów i rękodzielników, gdzie nabędziesz unikatowe przedmioty tworzone z pasją.

20:00 - 21:15 - Bisz

Bisz to raper, poeta, kulturoznawca oraz autor słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca złotej płyty za album „Wilk chodnikowy”, artysta roku 2012 magazynu Aktivist. Płyta „Labirynt Babel”, która została nagrana razem z macierzystym zespołem B.O.K zadebiutowała na pierwszym miejscu listy sprzedaży OLIS oraz doczekała się wielu bardzo pozytywnych recenzji.

Line up:

 • Bisz
 • DJ Nambear
 • Czysty

Wstęp na wszystkie imprezy na Wartowni jest bezpłatny. Nie są też konieczne żadne wcześniejsze zapisy.

Sonda
Podoba Ci się tegoroczna lokalizacja Wartowni?
Allan Krupa Enso o polskich raperach. Nie chce być jak Taco Hemingway!