Gorzów: nocny szlak kulinarny

i

Autor: SG

Gastronomia

"Bistro Karmnik" najlepsze na Nocnym Szlaku Kulinarnym

2023-06-29 15:19

Tak zdecydowali mieszkańcy, którzy w tym roku odwiedzili gorzowskie lokale. "Bistro Karmnik" tytuł Królowej Gastronomii otrzymało drugi rok z rzędu. Podniebienia gorzowian i turystów zdobyło zestawem: cappuccino z białych szparagów, flan z szparagów z grillowanym szparagiem i tarteletka z wegańskim serkiem i szparagami jako majonezem.

Karmnik umie w szparagi. Gorzowianie, którzy ruszyli na tegoroczny Nocny Szlak Kulinarny ​wydali werdykt, kto zasługuje na tytuł Królowej Gorzowskiej Gastronomii. Drugi rok z rzędu przypadł on restauracji „Karmnik Bistro” w Parku 111. Sztandar Królowej Gastronomii pozostanie tam zatem na kolejne 12 miesięcy. Lokal przekonał do siebie mieszkańców szparagowym trio, na które składa się: cappuccino z białych szparagów, flan z szparagów z grillowanym szparagiem i tartaletka z wegańskim serkiem i szparagami jako majonezem.

Gorzów: nocny szlak kulinarny

i

Autor: SG

Drugie miejsce zajęła Saii Restauracja, a trzecie Restauracja Aneri Cafe meeting&lunch. Laureaci oprócz splendoru otrzymali vouchery na kampanie reklamowe.

W tym roku w Nocnym Szlaku Kulinarnym uczestniczyło 37 gorzowskich lokali, które wydały 13 tysięcy porcji degustacyjnych. Wszystkie dania wykonane były na bazie szparaga.

QUIZ. Słynne role Bogusława Lindy. Pamiętasz znane cytaty aktora?

Pytanie 1 z 8
Bogusław Linda wcielił się przed laty w rolę tak zwanego Dzidka, byłego pracownika telewizji. To bohater filmu: