Bieg Słowiański

i

Autor: Gorzów / Facebook.com

UTRUDNIENIA

Bieg Słowiański i utrudnienia drogowe w Gorzowie. Ulica Słowiańska zostanie czasowo zamknięta

2023-05-12 14:20

W niedzielę (14.05) w Gorzowie odbędzie się jedna z większych imprez biegowych w mieście. Ponad 200 osób przebiegnie ulicą Słowiańską, a to oznacza, że droga chwilowo będzie musiała zostać zamknięta. Jakie odcinki i kiedy zostaną wyłączone z ruchu?

Trasa Biegu Słowiańskiego w Gorzowie

Bieg organizowany będzie już po raz 41. i rokrocznie przyciąga szerokie grono biegaczy. Mają oni do pokonania dystans ośmiu lub czterech kilometrów i w zależności od tego robią dwie lub jedną pętlę po ulicy Słowiańskiej.

Zarówno start jak i meta znajdują się na wysokości hali sportowej OSiR-u na ulicy Słowiańskiej. Zawodnicy ruszają stamtąd w kierunku ulicy Strzeleckiej, poruszając się wyłącznie jezdnią północną i zachodnią. Następnie, przed rondem Słowiańskim zawrócą i zbiegną tą samą jezdnią ul. Słowiańskiej w dół w kierunku ul. Roosevelta, by ponownie zawrócić przed skrzyżowaniem z ul. Żwirową i Kosynierów Gdyńskich. Po wykonaniu drugiej pętli wrócą na miejsce mety (startu).

Utrudnienia na ulicy Słowiańskiej w Gorzowie

W związku z organizacją Biegu Słowiańskiego kierowcy muszą się nastawić na chwilowe utrudnienia w ruchu.

W godzinach od 8:00 do 13:00 ulica Słowiańska będzie zamknięta dla kierowców. Chodzi o odcinek między rondem Słowiańskim a skrzyżowaniem z ulicami Żwirową, Roosvelta i Kosynierów Gdyńskich.

Zapewniony zostanie dojazd do obiektów „CSR Słowianka”, który w czasie imprezy możliwy będzie wyłącznie od strony ul. Myśliborskiej przez rondo Słowiańskie. Dojazd na parking CSR Słowianka i wyjazd z parkingu regulowany będzie przez służby policji zabezpieczające imprezę" informuje Ewa Iwańska, dyrektor spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Dojazd do osiedla Staszica czy ronda Myśliborskiego od strony wspomnianego skrzyżowania możliwy będzie przez ul. Kosynierów Gdyńskich i Matejki lub Mościckiego. Dla jadących ul. Myśliborską, dojazd do ul. Żwirowej czy Roosevelta, odbywał się będzie al. Konstytucji 3 Maja – Estkowskiego – Kosynierów Gdyńskich.

Kierowcy proszeni są o zachowanie maksymalnej ostrożności, uważne patrzenie na znaki i w miarę możliwości wybranie innych tras przejazdu.

Sonda
Lubisz biegać?
Zdrowe bieganie