stadion stali gorzów

i

Autor: Przemysław Ciućka

SPORT

OSiR nie zgadza się na przełożony mecz żużlowy. Co dalej ze spotkaniem Stali Gorzów z Betard Spartą Wrocław?

2023-05-12 13:43

Teraz piłeczka po stronie PGE Ekstraligi i władz klubu ebut.pl Stal Gorzów. Chodzi o kwestię meczu Stali z Betard Spartą Wrocław, który pierwotnie miał się odbyć 16. czerwca, ale decyzją władz ligi został przełożony na niedzielę, 18. czerwca. W tym czasie w Gorzowie odbywają się jednak inne wydarzenia sportowe i organizacja meczu stwarza problemy.

Problemy logistyczne przy organizacji meczu żużlowego

Główny kłopot w tej sytuacji polega na tym, że 18. czerwca w Gorzowie odbędzie się Gorzowska Dycha, której jeden z kluczowych etapów przebiega przez stadion żużlowy. Organizację tego wydarzenia Ośrodek Sportu i Rekreacji zgłosił jeszcze zanim podjęto decyzję o przełożeniu meczu. 

Jak powiedział w rozmowie z nami Włodzimierz Rój, dyrektor OSIR-u, rodzi to szereg problemów logistycznych, poczynając od braku możliwości zapewnienia pracowników na mecz żużlowy, aż po względy proceduralne dotyczące zgłoszenia biegu u służb mundurowych.

Jak dodaje: "sam znajduję się między młotem a kowadłem", bo kibicuje żużlowcom, ale nie ma zamiaru zawieść oczekiwań biegaczy, którzy na Gorzowską Dychę zjeżdżają z całego kraju.

Rekordowy Bydgoski Bieg Urodzinowy 2023

OSiR przygotowuje pismo w sprawie przełożonego meczu

Według naszych informacji, najprawdopodobniej do sprawy odniesie się też sam prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Na razie nie wiemy jeszcze jakie decyzje zostaną podjęte ani jakie są inne możliwości organizacji meczu.

Na ten moment OSiR przygotowuje pismo do Stali Gorzów informujące o braku zgody na odbycie się meczu w dniu 18. czerwca. Do tematu będziemy wracać.

QUIZ, Jak dobrze znasz kultowe seriale PRL? Uważaj, będzie ostra jazda!!

Pytanie 1 z 14
Ten uroczy chłopczyk to...
Stawiam na Tolka Banana. Filipek (Siergiusz Lach)