W DPSie nr 1 nie ma zakażeń koronawirusem

i

Autor: MZ W DPSie nr 1 nie ma zakażeń koronawirusem

Bezpiecznie choć z obawami w gorzowskim DPSie. W placówce nie ma koronawirusa

2020-04-20 12:36

Kierownictwo placówki im. Marie Juchacz przy ulicy Podmiejskiej Bocznej z uwagą obserwuje sytuację jaka panuje w innych Domach Pomocy Społecznej w kraju. W gorzowskiej placówce zakażeń niebezpiecznym wirusem nie ma.

W większości przypadków do zakażeń w Domach Pomocy Społecznej dochodzi przez personel. "U nas chcemy tego uniknąć i póki co się udaje" powiedziała nam Barbara Kałużna, dyrektor gorzowskiego DPSu.

Posłuchaj jak to wygląda w placówce. Opowiada dyrektor Kałużna:

Decyzją wojewody pensjonariusze placówki nie mogą opuszczać jej terenu. Możliwe jest to tylko w sprawach pilnych, np. konsultacji u lekarzy specjalistów. Niestety, wstrzymane zostały zakupy dla podopiecznych, które do tej pory robione były raz w tygodniu. Cały czas jest jednak możliwość dostarczania paczek dla podopiecznych.

W tym przypadku też obowiązuje procedura, posłuchaj:

Póki co placówka jest także wystarczająco zabezpieczona w środki ochrony jak maseczki, rękawiczki czy płyny odkażające. Wsparcie płynie od Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, urzędu miasta oraz okolicznych sołectw i osób prywatnych. Informacje o potrzebach są zamieszczane na facebookowym profilu DPSu.