Jacek Wójciki i Piotr Wilczewski

i

Autor: facebook.com/kwwjackawojcickiego / facebook.com/piotr.wilczewski.39

wybory 2024

Będzie sensacyjna zmiana na fotelu prezydenta Gorzowa? Mieszkańcy zdecydowali! To mówi wiele

2024-04-11 10:54

7 kwietnia odbyły się wybory samorządowe w naszym kraju. W Gorzowie wybierano prezydenta spośród kilku kandydatów. Wydawało się, że faworytem jest dotychczasowa głowa miasta, Jacek Wójciki. I tak faktycznie było, ale Wójcicki nie otrzymał wystarczającego poparcia, by wygrać w pierwszej turze.

Dlatego też w Gorzowie 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, w których mieszkańcy będą wybierać pomiędzy wspomnianym Jackiem Wójcickim, a Piotrem Wilczewskim, radnym z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Przewaga, którą dzisiaj mam nad drugim kandydatem, czyli ponad 10 tysięcy głosów, to jest potężna przewaga. To jest nadal połowa mieszkańców Gorzowa, która daje światło do działań i ocenia pozytywnie. Myślę, że jeśli frekwencja byłaby lepsza to i wynik byłby lepszy - skomentował pierwszą turę wyborów w Gorzowie, Jacek Wójcicki.

Były bardzo duże emocje, ale i ogromna wdzięczność dla mieszkańców, że postanowili mi zaufać i oddać swój głos na moją osobę. Chciałbym bardzo podziękować za wszystkie te głosy. Teraz czekają mnie dwa tygodnie ciężkiej i wytężonej pracy. Mam nadzieję, ze w równie dobrych nastrojach obudzimy się 22 kwietnia. Na pewno ten czas będzie pracowity i na pewno weźmiemy udział w wielu debatach" - przyznał z kolei Piotr Wilczewski w powyborczym komentarzu.

Co ciekawe, obaj kandydaci umówili się już na debatę prezydencką, która z pewnością odbędzie się na dniach. Konkretów, póki co, jeszcze nie znamy, ale z pewnością będzie to wartościowa rozmowa pomiędzy właśnie kandydatami, a miejscowymi dziennikarzami, którzy doskonale wiedzą, co dobrego dzieje się w Gorzowie, a co złego.

Gorzowianie wybrali prezydenta w ankiecie. To będzie sensacja?!

Co ciekawe, gorzowianie stworzyli własną ankietę na jednym z forum, gdzie znajduje się ponad 50 tys. użytkowników. Wybrali tam kandydata, na którego będą głosować w drugiej turze wyborów. Kto ich zdaniem zostanie głową miasta?

Na niemal 1100 głosów, aż 55% z nich uzyskał... Piotr Wilczewski! To stan na dzień 10 kwietnia godz. 15:30. Czy to zaskoczenie, czy nie, to już pozostawiamy do dyskusji wam.

Łapiński ocenia wybory samorządowe!
Sonda
Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta Gorzowa?