Wycieczka pociągiem czytelników Sądeckiej Biblioteki Publicznej i spotkanie z autorami książek w Piwnicznej

i

Autor: Michał Rejduch Wycieczka pociągiem czytelników Sądeckiej Biblioteki Publicznej i spotkanie z autorami książek w Piwnicznej

podróż z klasą

Będzie dofinansowanie do wycieczek szkolnych! Gdzie składać wnioski do programu "Podróż z klasą?"

2024-06-05 10:30

Program jest skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ma umożliwić pełne dofinansowanie do wycieczek szkolnych. Jak mówi Minister Edukacji Barbara Nowacka, program ma zachęcić młodzież do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

Dzięki temu uczniowie podczas dwudniowej wycieczki szkolnej mają odwiedzić minimum dwie instytucje kultury. Jeśli wycieczka ma trzy dni, to trzy instytucje itd.

Edukacja kulturalna w ostatnich latach podupadła i obecne dofinansowanie ma zachęcić uczniów do odwiedzania właśnie takich instytucji. Na realizację programu w tym roku przeznaczono aż 60 mln zł, który obejmuje wycieczki trwające od 2 do 5 dni. Kwota dofinansowania jest zależna od długości wycieczki.

  • dwudniowe do 20 tys. zł;
  • trzydniowe do 30 tys. zł;
  • czterodniowe do 40 tys. zł;
  • pięciodniowe do 50 tys. zł.

Kolejnym wymogiem jest to, że wycieczki muszą być zorganizowane dla minimum 10 uczniów, a koszt noclegu i wyżywienia dla jednego ucznia nie może przekroczyć 250 zł za dobę.

Program "Podróż z klasą". Gdzie składać wniosek?

Nabór wniosków startuje 19 czerwca, które będzie można składać TUTAJ. Wycieczki mają być organizowane w następnym roku szkolnym od września do grudnia.

Wycieczka po Starych Powązkach. Niezapomniani
Sonda
Czy w dobie epidemii koronawirusa wyślesz swoje dziecko na wycieczkę szkolną?