policja - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

WAŻNE

Będą utrudnienia na granicy polsko-niemieckiej! Jest gorący apel policji do kierowców

2024-02-23 12:41

Od 25 lutego 2024 roku do 20 marca 2024 roku planowane są ograniczenia w ruchu drogowym na autostradzie A2 w obu kierunkach oraz na obszarze Słubic. Zgodnie z przekazanymi informacjami, autostrada A2 zostanie całkowicie zamknięta, co uniemożliwi podróżowanie do Niemiec przez wszystkie pasy. Zaleca się wcześniejsze skorzystanie z alternatywnych tras.

Policjanci apelują o wcześniejsze zaplanowanie trasy alternatywnej. - Ze względu na utrudnienia na autostradzie A2, kierowcy samochodów ciężarowych na węźle w Jordanowie zostaną skierowani na drogę ekspresową S3 w kierunku Zielonej Góry, aby przekroczyć granicę w Gubinku. Warto zauważyć, że pojazdy ciężarowe nie będą mogły przejechać przez remontowany most graniczny w Kostrzynie nad Odrą, dlatego przejazd tam będzie możliwy tylko dla samochodów osobowych - czytamy w komunikacie.

Pojazdy osobowe przemieszczające się autostradą A2 w kierunku Niemiec będą mogły skorzystać z węzła w Rzepinie, natomiast droga zamknięta zostanie na węźle w Świecku. Tam samochody będą kierowane na drogę K29 w kierunku Krosna Odrzańskiego oraz K31 w kierunku Słubic i Kostrzyna nad Odrą - czytamy dalej.

Dodatkowo policja apeluje do mieszkańców terenów przygranicznych o uwzględnienie wprowadzonych utrudnień podczas planowania i wykonywania codziennych obowiązków oraz potrzeb. Mundurowi zalecają unikanie przejścia granicznego w Słubicach ze względu na potencjalne tworzenie się korków drogowych.

Tusk mur na granicy