Gorzów: obwodnica Drezdenka

i

Autor: zdw.zgora.pl w minionych latach zakończono już I i II etap obwodnicy Drezdenka.

Będą pieniądze z Polskiego Ładu – będzie obwodnica Drezdenka

2022-01-19 16:40

Wniosek na 65 mln zł do rządowego programu złożył zarząd województwa lubuskiego. Marszałek liczy, że dzięki temu uda się spiąć budżet ważnej, ale bardzo kosztownej inwestycji. Jeżeli wszystko się uda, za 4 lata ruch kołowy będzie wyprowadzony z Drezdenka.

Obwodnica Drezdenka z Polskiego Ładu. Taki pomysł ma marszałek województwa. Złożono już wniosek​ na 65 mln zł. Budowa III i IV etapu obwodnicy ma kosztować 172 mln zł. Inwestycja dostała dotację rządową i to okazało się... kłopotem, bo dofinansowanie wyniosło 50 proc. Zarząd województwa liczył na 80. W kasie marszałka nie ma takich pieniędzy, dlatego szuka ich w Polskim Ładzie.

Ta inwestycja jest ważna z punktu widzenia rozwiązań komunikacyjnych województwa lubuskiego, ale przede wszystkim jest ważna dla nas, naszych mieszkańców, całego samorządu Drezdenka i rozwoju powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego - mówi Karolina Piotrowska, burmistrz Drezdenka.

Drezdenko do budowy dołoży 8 mln zł, a województwo z swojego budżetu 13 mln. Jeżeli uda się zdobyć pieniądze z Polskiego Ładu obwodnica powinna być gotowa za 4 lata. A że jest potrzebna najlepiej pokazują statystyki. Dobowo przez Drezdenko przejeżdża 10 tys. pojazdów, to tak jakby ruch z S3 puścić przez centrum Gorzowa.

QUIZ. Czy masz wysoko rozwiniętą intuicję?

Pytanie 1 z 9
Śni Ci się bliska osoba. Co robisz po przebudzeniu?