Basen w Kostrzynie

i

Autor: fot. Canva/MOSiR Kostrzyn nad Odrą

BASEN

Basen pod chmurką otwarty. Kostrzyński Park Wodny coraz bliżej. Wodne atrakcje dla mieszkańców Kostrzyna

2024-07-01 13:05

Wraz z nadejściem lata w Kostrzynie nad Odrą zaczął działać otwarty basen. Wysokie temperatury zachęcają do pluskania się w chłodnej, orzeźwiającej wodzie. Jakby tego było mało, gotowy jest już Kostrzyński Park Wodny i już wkrótce on również ma zostać uruchomiony.

Basen pod gołym niebem w Kostrzynie już działa

Mieszkańcy mogą już skorzystać z otwartego basenu, który zlokalizowany jest przy ulicy Fabrycznej. Co ważne, popływać tu można całkowicie za darmo! Basen dostępny jest zarówno dla małych jak i dla dużych codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Jak zaznacza zarządca obiektu, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji: między 14:00 a 14:30 obowiązuje przerwa techniczna, wiec w tym czasie lepiej nie planować sobie wodnych aktywności.

Kostrzyński Park Wodny ruszy już wkrótce

Odkryty basen to niejedyna wodna atrakcją, z której mogą skorzystać kostrzynianie. Gotowy jest już bowiem Kostrzyński Park Wody. Do tej pory w mieście nie było zamkniętego basenu, na którym można by było pływać w chłodniejsze dni. Mieszkańcy musieli jeździć do Gorzowa na tamtejszą "Słowiankę". Już wkrótce wszystko się zmieni i fani wodnych aktywności będą mogli pływać na nowo wybudowanym kompleksie.

Kostrzyński Park Wodny to obiekt, który pomieści około 200 osób. Znajduje się tam 25-metrowy basen sportowy z sześcioma torami, basen treningowo-rekreacyjny, brodzik dla dzieci, wanny z hydromasażem, a do tego zjeżdżalnie i sauny.

Basen jest już gotowy i wkrótce ma zostać uruchomiony. Obecnie kompletowana jest jeszcze kadra ratowników wodnych, którzy będą dbali o bezpieczeństwo wypoczywających w wodzie.

Zobacz też: Lato w Gorzowie. Mieszkańcy co weekend bawią się na Wartowni

Sonda
Umiesz pływać?
Rodzina pięcioraczków już w Tajlandii. Pokazali dom z basenem