Anaconda Gorzów

i

Autor: Anaconda Fundacja Obrony Praw Zwierząt / www.facebook.com

FUNDACJA

Anaconda wstrzymała przyjęcia potrzebujących zwierząt. Organizacja tonie w długach i prosi o pomoc

2024-05-14 11:32

Fundacja Obrony Praw Zwierząt "Anaconda" działająca na terenie Gorzowa wystosowała do mieszkańców dramatyczny apel. Jak się okazuje, dotknęły ją poważne problemy finansowe wskutek czego wolontariusze zmuszeni są na czasowe wstrzymanie przyjęć nowych bezdomnych i potrzebujących pomocy zwierząt. Każdy może wspomóc organizację i dołożyć swoją złotówkę do działań.

Trudna sytuacja gorzowskiej fundacji

"Anaconda" to fundacja, która od lat prężnie działa na rzecz zwierząt w Gorzowie i okolicy. Wolontariusze ratują zaniedbane, porzucone lub krzywdzone psy, koty, króliki, a nawet żółwie czy papugi - każde potrzebujące zwierzę mogło znaleźć tu pomoc.

Niestety, niesienie bezinteresownej pomocy kosztuje, a fundacja dobitnie odczuła to na swoich barkach. Długi rosną, piętrzą się nieopłacone faktury, a pieniądze nie spadają z nieba. W związku z tym fundacja jest zmuszona czasowo zawiesić przyjęcia nowych zwierząt.

Kochani, tak źle jeszcze nie było...😭

Do czasu wpłynięcia środków z 1,5%, jesteśmy zmuszeni wstrzymać przyjęcia nowych zwierząt...

Fundacyjne konto już od jakiegoś czasu świeci pustkami, a nad nami wisi stos zaległych faktur do opłacenia... Obecnie stan zadłużenia wynosi 54 tysiące złotych.. Dla tak małej fundacji, to gwóźdź do trumny. Nie wiemy co robić. Aktualnie mamy pod opieką ponad 70 zwierząt - wiele z nich przewlekle choruje. Każdego dnia musimy też wykarmić całe to stadko... To ogromne koszta, na których pokrycie brakuje nam środków... Nie wiemy, co będzie dalej. Jeszcze nigdy tak bardzo nie baliśmy się o los naszej fundacji i jej podopiecznych. Jesteśmy załamani...😭💔" informują działacze.

Anaconda prosi o wsparcie. Potrzebne pieniądze i karma dla zwierząt

W tych najtrudniejszych chwilach fundacja liczy na pomoc mieszkańców. Znaczenie ma dosłownie każda złotówka, dzięki której uda się uregulować część należności. Potrzebne są również inne rzeczy, szczególnie dla kotów: mokra i sucha karma, podkłady, żwirek, leki.

Już nie prosimy, a błagamy o pomoc!🙏Każde wsparcie ma ogromne znaczenie. Chętnie przyjmiemy również pomoc rzeczową. Brakuje nam przede wszystkim kociej karmy - mokrej i suchej, żwirku, podkładów. Krótko mówiąc - brakuje wszystkiego...😔 Bez Was nie damy rady... Bądźcie z nami w tym trudnym czasie. Pamiętajcie, że razem zawsze możemy więcej!🙏" apleują wolontariusze.

Numery konta oraz dane do przelewu BLIK można znaleźć w poście wyżej lub na oficjalnym facebookowym profilu organizacji: Anaconda Fundacja Obrony Praw Zwierząt.

Zobacz też: TOP 10 najpiękniejszych ras kotów. Te koty skradną Twoje serce!

Sonda
Lubisz zwierzęta?
To największa tego typu ekspozycja w Polsce. Akwarium Gdyńskie z nietypowymi zwierzętami morskimi