Park Miłości Wisłockiej Lubniewice

i

Autor: fot. Jerzystrzelecki/www.commons.wikimedia.org

POLSKA

Cuda Polski nieopodal Gorzowa. Lubniewice walczą o to miano w plebiscycie National Geographic

2024-05-22 12:46

Wystartowała kolejna edycja plebiscytu "Cuda Polski", który organizowany jest przez magazyn "National Geographic Traveler". Tym razem o zaszczytne miano cudu walczy aż 48 miejsc, w tym dwa znajdujące się niedaleko Gorzowa! Każdy może na nie zagłosować.

Cuda Polski 2024

Plebiscyt "Cuda Polski" to wyjątkowy konkurs, którego celem jest pokazanie niezwykłych miejsc w poszczególnych regionach, by zapoznać mieszkańców z okolicą, jej historią i pięknem, które oferuje.

Zależy nam na wspieraniu lokalnej turystyki i odkrywaniu ciekawych, często nieznanych miejsc w kraju. Dlatego już po raz kolejny startujemy z lubianym przez naszych czytelników plebiscytem Cuda Polski 2024" - czytamy na stronie National Geographic.

W tym roku w plebiscycie rywalizuje ze sobą 48 miejsc z każdego województwa, w tym aż trzy ciekawe punkty zlokalizowane na mapie lubuskiego.

To niesamowite, jak wiele pięknych miejsc w Polsce wciąż pozostaje nieodkrytych. Pokazują to tegoroczne nominacje w plebiscycie Cuda Polski National Geographic Traveler. W redakcji często powtarzamy, że Polska jest najpiękniejsza. A w naszym plebiscycie poszukujemy prawdziwych perełek, miejsc niebanalnych, które zachwycają nie tylko architekturą czy historią, ale którym nadano nowe życie. Niezwykle ważna jest dla nas także natura – podkreśla Michał Cessanis, redaktor prowadzący „National Geographic Traveler” i ambasador plebiscytu.

Lubniewice, Iłowa i Łagów walczą o miano Cudów Polski

W tegorocznym plebiscycie znalazły się również trzy miejsca zlokalizowane w Lubuskiem, w tym jedno niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. To Park Miłości im. Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach.

Zwycięży to miejsce, które uzyska największą ilość głosów. A głosowanie już ruszyło i potrwa do 5 czerwca. Swoje głosy można oddawać za pośrednictwem strony National Geographic. W ubiegłym roku, wśród zwycięzców znalazł się Park Książęcy Zatonie z Lubuskiego.

Zobacz też" Niezwykły Park Narodowy "Ujście Warty"

Sonda
Podoba ci się Lubuskie?
Park Wodny w Rzeszowie