allegro

i

Autor: shutterstock

allegro

Allegro podwyższa ceny! Co się zmieni? Znamy dokładne kwoty

2024-01-24 10:39

Od 29 lutego nowe stawki prowizji dla sprzedawców będą obowiązywać również w niektórych podkategoriach różnych sekcji. W większości przypadków przewiduje się ich podwyższenie. Co konkretnie się zmieni? O tym poniżej.

Od 12 lutego minimalne stawki za kliknięcie w Ofertę Sponsorowaną, jedną z dostępnych form reklamy w Allegro Ads, zostaną podniesione. W różnych kategoriach wzrost wyniesie od 5 do 15 groszy. Jednakże ceny pozostaną niezmienione w sekcjach Firma i Usługi oraz Nieruchomości.

Dla sprzedawców posiadających konta firmowe, minimalne stawki zostaną automatycznie podniesione od 12 lutego. Natomiast dla sprzedawców ze zwykłymi kontami, stawki w obecnych grupach reklam pozostaną bez zmian, chyba że dokonają edycji tych grup. Wyższe stawki będą obowiązywały w przypadku nowo tworzonych grup reklam.

Dodatkowo, kwoty wyświetlane sprzedawcom w panelu Allegro Ads będą aktualizowane co trzy dni, a nie, jak miało to miejsce dotychczas, co miesiąc. Warto zaznaczyć, że ta zmiana nie wpłynie na procedurę wystawiania faktur. Ponadto, sprzedawcy będą mieli możliwość ustawienia emisji reklam także w czeskiej wersji Allegro, która została uruchomiona wiosną 2023 roku.

Dodatkowo Allegro ogłasza, że konta Ads4Brands zostaną udostępnione nie tylko partnerom agencyjnym, ale także producentom i właścicielom marek. Ta zmiana umożliwi producentom i właścicielom marek współpracę ze sprzedającymi poprzez platformę Ads4Brands.

Allegro usuwa oferty gadżetów z Grzegorzem Braunem. W sieci pojawiają się ciągle nowe produkty

Z końcem lutego nastąpią również zmiany w przedziałach wartości zamówień oraz opłatach dla sprzedawców związanych z dostawą zakupów w ramach Allegro Ads. Zamiast obecnych dziewięciu przedziałów, będzie ich teraz tylko sześć, przy czym najwyższy zacznie się już od 200 zł, a nie jak dotychczas od 300 zł.

Wartości zamówień dla opcji Allegro MiniPrzesyłka i Allegro Przesyłka Polecona zostaną dodatkowo rozszerzone o jeden przedział, obejmując zakres od 30 do 39,99 zł.

Podczas dostaw do automatów paczkowych i punktów odbioru opłaty będą mieściły się w przedziale od 1,29 zł do 8,69 zł. Najbardziej ekonomiczne będą te związane z usługą logistyczną Allegro One (do automatów paczkowych i punktów odbioru), Automatem Pocztex oferowanym przez Pocztę Polską oraz Automatem Orlen Paczka, gdzie koszty oscylować będą między 1,29 zł a 6,49 zł.

Aktualnie opłaty za korzystanie z usług Allegro One Punkt i Allegro One Box kształtują się w przedziale od 0,79 zł do 4,19 zł. Natomiast w przypadku dostaw do Paczkomatów InPost, automatów i punktów odbioru DHL, opłaty wahają się od 1,49 zł do 8,29 zł, przy czym maksymalna kwota za każdą kolejną przesyłkę wynosi 3,49 zł.

W przypadku wszystkich metod dostaw, czy to do automatów, punktów odbioru, czy za pośrednictwem kurierów, gdy kupujący wybierze płatność przy odbiorze, Allegro doliczy sprzedawcy dodatkową opłatę w wysokości 4,99 zł, jednak tę kwotę pokryje kupujący.

Stawka za każdą kolejną przesyłkę zostanie dostosowana do poziomu zawartego w przedziale od 80 do 119,99 zł, co oznacza podwyżkę w porównaniu do obecnej, równorzędnej stawki w przedziale 80-99,99 zł.

Dodatkowo, Allegro planuje zwiększenie opłat za dostawy realizowane przez firmy kurierskie poza Allegro Smart!, takie jak DPD, DHL, UPS, Orlen i Poczta Polska. Nowe stawki będą obowiązywały od 29 lutego, a sprzedawcy będą zobowiązani do ich ustawienia w swoich ofertach już od 6 lutego.

Poszczególne opcje będą kosztować od 0,98 do 2 zł więcej niż obecnie. Jednocześnie stawki za usługi dodatkowe oferowane przez operatorów logistycznych, zarówno w ramach Allegro Smart!, jak i poza nim, również wzrosną. Od 29 lutego będą obowiązywać nowe stawki prowizji pobierane od sprzedawców w niektórych podkategoriach różnych sekcji, z przewidywanymi podwyżkami w większości przypadków.

Wygrał licytację na WOŚP. Spacer po Powązkach z Pawłem, wielkim fanem Janosika
Sonda
Robisz zakupy na Allegro?