Gorzów: alert

i

Autor: SG

Alerty RCB ostrzegały gorzowian o nawałnicy, która przeszła kilka godzin wcześniej

2022-09-09 14:16

SMS-y dotarły do mieszkańców w czwartek (8.09), w okolicach godziny 8. Wtedy było już po ulewie i gradobiciu. Wojewoda lubuski twierdzi, że do niego alert przyszedł przed deszczem.

Wojewoda lubuski alert otrzymał na czas, ale wielu mieszkańców niestety nie, bo dopiero po zakończeniu ulewy. ​Dlaczego nie było smsa RCB ostrzegającego o czwartkowej nawałnicy? - zastanawiają się gorzowianie. Faktem jest, że alert się pojawiał, ale wielu mieszkańców otrzymało go około godziny 8, czyli kiedy na dobrą sprawę było już po deszczu. Pytany o to wojewoda Władysław Dajczak twierdzi, że system powiadamiania zadziałał.

Taki alert się pojawił. Nie wiem czy było za późno. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa takie alerty wysyła zgodnie z informacjami jakie otrzymują. Ja taki alert otrzymałem w momencie, kiedy tego deszczu jeszcze nie było, jechałem wtedy ze Strzelec Krajeńskich do Gorzowa – mówi wojewoda.

Gorzów: nawałnica

i

Autor: facebook.com/gorzowPL

Dodajmy, że wojewoda jechał do Gorzowa przed godzina 7.

To nie pierwszy przypadek w ostatnim czasie, kiedy SMS-y ostrzegające mieszkańców lubuskiego o zagrożeniach docierają z opóźnieniem. Tak było chociażby przy okazji masowego śnięcia ryb w Odrze. Alerty Lubuszanie otrzymali dopiero po tym, jak sprawę nagłośniły media.

Czy wiesz jakim językiem mówi młodzież? QUIZ

Pytanie 1 z 12
Co oznacza słowo boomer?