Gorzów: AJP

i

Autor: SG

Edukacja Gorzów

AJP dostalo z miasta 500 000 zł. Na co?

2024-02-22 16:47

Nie pierwszy raz Gorzów wspiera finansowo Akademię im. Jakuba z Paradyża. Tym razem na konto uczelni wpłynęło pół miliona złotych. Pomoże to rozwijać się naukowo AJP i jej pracownikom.

Pół miliona na rozwój naukowy AJP. Prezydent Gorzowa i rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża podpisali umowę o współpracy. Magistrat przeleje na konto uczelni 500 tysięcy złotych. Pomogą one w prowadzeniu przez gorzowską akademię badań naukowych, konferencji, publikacji, druku książek, pokryją koszty przewodów doktorskich i habilitacyjnych.

Do ubiegłego roku byliśmy finansowani jako uczelnia zawodowa. Walczyliśmy z ministerstwem o nasz status. Pieniędzy na rozwój naukowy z subwencji nie otrzymywaliśmy. Mogliśmy rozwijać się naukowo dzięki pomocy miasta - mówi prof. Elżbieta Skorupska Raczyńska, rektor AJP.

Na przekazanym właśnie pół milionie się nie skończy. Prezydent Gorzowa zapowiedział, że w najbliższych tygodniach miasto podaruje AJP kolejne pieniądze. Tym razem na inwestycje. Kwoty jeszcze nie ujawniono, ale wiemy, że ma być wyższa.

QUIZ. Kto stworzył to arcydzieło? Przy 8 punktach możesz się uśmiechnąć niczym Mona Lisa

Pytanie 1 z 10
Kto namalował "Mona Lisę"?