ajp gorzow

i

Autor: Fragles Rektorat AJP przy ul.Teatralnej w Gorzowie.

Edukacja Gorzów

Prawo na AJP coraz bliżej. Kiedy ruszą studia?

2024-02-05 15:45

Kadra już jest, wniosek o utworzenie prawa złożony będzie do końca lutego. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, pierwsi studenci prawa pojawią się w Gorzowie w październiku.

Czy od października będzie można w Gorzowie studiować prawo? ​Takie plany ma Akademia im. Jakuba z Paradyża. Wniosek o utworzenie nowego kierunku uczenia ma złożyć jeszcze w lutym. Z odpowiednią kadrą nie powinno być kłopotu. Na potrzeby Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego zatrudniono naukowców, którzy pozwalają myśleć o uruchomieniu studiów prawniczych.

Od praktyków, poprzez kadrę doktorską, doktorów habilitowanych i profesorów. Oni byli trochę niewykorzystani w tym naszym Wydziale Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego. To pracownicy na tym wydziale zaproponowali przygotowanie wniosku o kierunek prawo - mówi prof. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, rektor AJP.

Uczelnia może też liczyć na wsparcie lokalnych środowisk prawniczych, chodzi tu o sądy, radców prawnych i adwokatów. Jeżeli wniosek złożony przez AJP zostanie pozytywnie oceniony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, to studia prawnicze ruszą z początkiem nowego roku akademickiego.

Wiedźmin. QUIZ. Eskel i Lambert. Jak dobrze znasz wiedźminów szkoły wilka?

Pytanie 1 z 10
W książce "Krew Elfów" Lambert mówi do Ciri w czasie treningów, że sapie ona jak...