Wyważone drzwi policja

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

WYPADEK

86-latka z Dobiegniewa z raną głowy. Policjanci wyważyli drzwi, by ją ratować

2024-03-22 10:10

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Dobiegniewie. Tamtejsi policjanci otrzymali informacje, że życie jednej z seniorek jest zagrożone. Zgłaszającej udało się jedynie podać adres zamieszkania. Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu i nikt nie otworzył im drzi - zmuszeni byli je wyważyć!

Seniorka zemdlała i potrzebowała pomocy. Dyspozytorowi podała inny adres

Z samego rana na numer alarmowy zadzwoniła 86-latka. Przekazała dyspozytorowi, że upadła w swoim mieszkaniu i nie jest w stanie się poruszać. Nie potrafiła podać swoich danych i jedyne co udało jej się przekazać to adres zamieszkania.

Niestety, jak się okazało, kobieta czuła się na tyle słabo, że podała nieprawidłowy adres. Policjanci, którzy przybyli we wskazane miejsce zorientowali się, że nikt tam nie potrzebuje pomocy.

Policjanci sprawdzili pozostałe mieszkania

Funkcjonariusze postanowili nie odpuszczać i dokonali sprawdzenia pozostałych zabudowań przylegających do posesji, która była wskazana w zgłoszeniu.

Dodatkowym utrudnieniem w lokalizacji mieszkania, w którym mogła znajdować się kobieta, był fakt, że nie zdążyła ona podać swoich danych dyspozytorowi numeru alarmowego i nie odbierała telefonu" informuje Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

W działaniach policjantów wspierali strażacy ochotnicy. Funkcjonariusze postanowili rozdzielić się, by w jak najkrótszym czasie sprawdzić jak największą liczbę mieszkań. Wiedzieli, że liczy się dosłownie każda minuta.

Funkcjonariusze wyważyli drzwi do mieszkania seniorki

Po jakimś czasie kryminalni usłyszeli z jednego z mieszkań cichy głos starszej kobiety wołający o pomoc.

Policjanci wyważyli drzwi, a po wejściu do mieszkania zastali siedzącą na podłodze kobietę z zakrwawioną twarzą. Jak się okazało była to 86-latka, która w chwili jej odnalezienia była zupełnie zdezorientowana" - dodaje Tomasz Bartos.

Kobieta została przekazana pod opiekę ratowników medycznych, a następnie przewieziona do szpitala, gdzie zajął się nią zespół lekarzy.

Drogowy absurd w centrum miasta. Mieszkańcy Gorzowa wymyślili sobie niewidzialne przejście dla pieszych?

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Fałszywy policjant zatrzymany i aresztowany. 44-latek oszukał seniorkę na 13 tys. złotych