POLICJA

48-letni pedofil z Warszawy zatrzymany! Rozmawiał o charakterze erotycznym z małoletnimi dziewczynkami z Lubuskiego

2023-06-01 9:00

Szybka reakcja policjantów z Lubuskiego na sygnały dotyczące podejrzanych zachowań pedofilskich doprowadziła do identyfikacji i aresztowania 48-letniego mężczyzny. Kilka dni temu ten mężczyzna, korzystając z komunikatora, prowadził korespondencję z nieletnimi dziewczynkami, wysyłając im treści o charakterze erotycznym. Zobaczcie zdjęcia z tej akcji!

Pedofil zatrzymany w stolicy

31 maja został on zatrzymany w Warszawie przez policjantów z regionu, gdzie doszło do przestępstwa, oraz przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

W jednym z powiatów w województwie lubuskim doszło do sytuacji, w której czujna matka jednej z nieletnich dziewczynek odkryła na urządzeniach mobilnych swojej córki korespondencję o charakterze erotycznym. Natychmiast zgłosiła ten fakt lokalnym policjantom z Lubuskiego. Do sprawy zaangażowani zostali również funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Okazało się, że autorem treści o charakterze pedofilskim był mężczyzna, który równocześnie prowadził korespondencję z inną nieletnią osobą z tego samego regionu. Policjanci zabezpieczyli urządzenia i nośniki w celu dokładnej analizy i ustalenia faktów. Po przeprowadzeniu szczegółowych oględzin oraz zaawansowanych działań operacyjnych i śledczych udało się ustalić, że 48-letni mieszkaniec Warszawy był autorem tych nieprawidłowych wiadomości, wysyłając je za pomocą komunikatora.

Co teraz grozi mężczyźnie?

31 maja policjanci z Lubuskiego zatrzymali w stolicy osobę podejrzaną o nawiązanie elektronicznego kontaktu z nieletnią osobą w celach pedofilskich. Śledczy będą wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania w ramach tej sprawy.

§ 1. Kto w celu popełnienia przestępstwa określonego w art. 197 zgwałcenie lub wymuszenie czynności seksualnej § 3 pkt 2 lub art. 200 obcowanie płciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom seksualnym, jak również produkowania lub utrwalania treści pornograficznych, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej nawiązuje kontakt z małoletnim poniżej lat 15, zmierzając, za pomocą wprowadzenia go w błąd, wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania sytuacji albo przy użyciu groźby bezprawnej, do spotkania z nim, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Doprowadzenie pedofila
Sonda
Jaka kara powinna spotkać pedofila?