gorzów AJP 15 mln 1

i

Autor: ajp.edu.pl Minister Edukacji przekazał symboliczny czek.

Edukacja

15 milionów złotych w obligacjach Skarbu Państwa trafi do AJP w Gorzowie

2023-08-25 13:15

Dzisiaj [25.08] Przemysław Czarnek Minister Edukacji gościł w gorzowskiej akademii i przekazał symboliczny czek na tą kwotę. Odebrała go rektor Elżbieta Skorupska-Raczyńska. Pieniądze pójdą na inwestycje. Jakie?

Ogólnie chodzi o to, by zwiększyć potencjał uczelni, która ma być bardziej atrakcyjna dla studentów. Lepsze warunki mają mieć także wykładowcy. Chodzi o kierunki medyczne, a dokładnie o lekarski, o którym AJP myśli od jakiegoś czasu. W tym celu nawiązała współpracę z gorzowskim szpitalem.

- Gdy kontem oka zobaczyłam ten czek, to pomyślałam jednym słowem - ruszamy z budową centrum symulacji medycznych. Mamy już projekt, jest budynek, będziemy ogłaszać przetargi. Chcemy ruszyć z budową, tak aby w ciągu dwóch lat mieć gotową bazę pod kierunek lekarski - opowiada Elżbieta Skorupska-Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża.

gorzów AJP czek 2

i

Autor: ajp.edu.pl Na AJP w Gorzowie kształcą się przyszli ratownicy medyczni.

W tym czasie kompletowana będzie kadra. W następnej ewaluacji uczelnia zgłosi nauki medyczne, a następnie wystąpi o zgodę na kierunek lekarski. O pieniądze wnioskowała uczelnia wraz z wojewodą lubuskim.

Aktualnie na gorzowskiej AJP można studiować na: pielęgniarstwie, ratownictwie medycznym, a wkrótce na dietetyce.

Jakie objawy mogą wskazywać na sepsę u dziecka?

Quiz. Najpopularniejsze zabytki Polski. Czy wiesz, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 8
Gdzie znajduje się ten zabytek?
Warszawa