Strzelanina w Bangkoku

i

Autor: Christian Henrich www.commons.wikimedia.org / Khaosod English Twitter.com

STRZELANINA

14-latek zabił dwie osoby. Głosy w głowie kazały mu strzelać

2023-10-04 15:13

14-letni sprawca masakry, do której doszło w luksusowym centrum handlowym w Bangkoku przyznał, że słyszał w głowie głos, który kazał mu zabijać. Śledczy przyznają, że chłopiec leczył się z powodu problemów psychicznych i zapomniał o zażyciu leków.

Dramatyczne sceny rozegrały się we wtorek (3. października) w stolicy Tajlandii. To właśnie wtedy, w domu towarowym Siam Paragon w Bangkoku, doszło do masakry. 14-letni chłopiec otworzył ogień do ludzi zabijając dwie kobiety, Chinkę i Birmankę, oraz raniąc kolejnych pięć. Teraz śledczy ustalają dlaczego nastolatek dopuścił się tego okropnego czynu.

Nastoletni sprawca masakry w Bangkoku leczył się psychiatrycznie

Po zatrzymaniu 14-latka podejrzanego o zabójstwo, tajlandzka policja rozpoczęła przesłuchania. Jak się okazuje, chłopiec mógł mieć problemy psychiczne, a do strzelaniny nakłonił go... głos w głowie. Co więcej, w dniu masakry nastolatek nie wziął przepisanych mu leków.

(Nastolatek) przeszedł załamanie psychiczne i wpisuje się w profil aktywnego zabójcy. Początkowo rozmawiałem z nim, żeby go uspokoić (…) wydaje się, że słyszał kogoś, kto do niego mówił, słyszał coś, jakiś odgłos, który, jak powiedział, kazał mu strzelać” – oświadczył szef tajlandzkiej policji Torsak Sukvimol. Jego wypowiedź przytoczyła agencja Reutera.

14-latek strzelał z przerobionego pistoletu

Jak ustalili śledczy, napastnik posługiwał się przerobionym pistoletem, który pierwotnie służył do strzelania ślepymi nabojami.

W Tajlandii rzadko dochodzi do masowych zabójstw, ale przestępczość z użyciem broni palnej jest stosunkowo powszechna. Obowiązują wprawdzie restrykcyjne przepisy dotyczące posiadania broni, ale jest ona często szmuglowana z zagranicy lub nielegalnie przerabiana.

Koniec poszukiwań wrocławianki. Zaginiona 23-latka odnalazła się w Tajlandii

To była największa masakra w polskiej policji. Wielka strzelanina w Magdalence pod Warszawą